PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

DNY TRADIČNÍ KULTURY 2003

Svátek hudby, tance, zpěvu, řemesel, zábavy a gastronomie
(Slovensko, Polsko, Maďarsko, Česká republika)
3. května až 1. září 2003
V období od začátku května do začátku září t.r. bude probíhat na několika místech v České republice a na Slovensku za účasti Maďarska a Polska III. ročník jednoho z největších společných mezinárodních projektů v oblasti tradiční lidové kultury.
Projekt má přispět k vytváření multikulturního prostředí ve středoevropském prostoru a současně využít vzájemného obohacujícího působení jednotlivých prvků tradiční lidové kultury k vytváření potřebného klimatu pro společnou snahu zainteresovaných států o začlenění do evropských struktur. Význam projektu je i v tom, že umožňuje součinnost jednotlivých státních, ale zejména nestátních subjektů a jednotlivců na realizaci jeho základní myšlenky. Dny tradiční kultury jsou propojením aktivit tradiční lidové kultury s turistickým ruchem a dalšími navazujícími aktivitami mezi Českou republikou, Slovenskem, Polskem a Maďarskem. Jedná se o ojedinělý projekt, který byl poprvé v menším rozsahu realizován v roce 1999 na Slovensku v gesci Národního osvětového centra Bratislava.
Pořadateli této čtvrtletní akce jsou Folklorní sdružení České republiky, Národní osvětové centrum Bratislava, Folklorní unie na Slovensku, Mezinárodní vyšegrádský fond, Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, Ústav lidové kultury ve Strážnici, Nógrádský župní institut vzdělání a turistiky a Legnické centrum kultury.
Vstup a náplň projektu ze strany České republiky organizačně zabezpečují Folklorní sdružení České republiky, Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm a Ústav lidové kultury ve Strážnici. Dále se v České republice k projektu přihlásili Sdružení lidových řemeslníků České republiky, Asociace kuchařů a cukrářů České republiky a jednotlivé akce spolupořádající města a obce. Záštity převezmou osobnosti politického a společenského života České republiky.
Do projektu jsou z české strany zahrnuty:
·Zpěváčci - Velké Losiny 3. - 5. 5. 2003
·Dětská Strážnice 30. - 31. 5.2003
·Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici 27.-29.6.2003
·Frenštátský kulturní týden ve Frenštátě p. R. 4.- 7.7.2003
·Rožnovské slavnosti v Rožnově pod Radhoštěm 4.- 6.7.2003
·Evropské setkání souborů - Telč a Třešť 5. - 12. 7.2003
·Pekařská sobota a Primáškové v Rožnově pod Radhoštěm 12. a 13.7.2003
·Folklorní odpoledne ve skanzenu - Strážnice 20.7.2003
·Mezinárodní festival slovenského folkloru
Jánošíkov dukát 2003 Rožnov p. R. 1.- 3.8.2003
Na uvedených festivalech se předpokládá účast slovenských, polských a maďarských souborů, muzikantů, řemeslníků, kuchařů a dalších účastníků.

Zpracoval: Bc. Pavel Kozák [pavel_kozak@seznam.cz]

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Dny tradiční kultury v ČR
Zveřejněno 01.05.2003 v 13:20 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA