PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Vítání jara

Kovářov 18. dubna 2004
Kovářovský kinosál ožil v neděli 18. dubna pestrou paletou písní, dětských her, jarních říkadel a tanců, které kovářovské folklorní soubory nabídly divákům v programu "Vítání jara". Pořad byl tématicky zaměřen na jarní zvykosloví a tak na jevišti děti z Kovářovánku a Malého Kovářovanu předváděly např. Vynášení Smrtky, otloukání píšťalek, hru Na klobásu, Honění Jidáše, jarní říkanky a další program složený z tanců a písní. Celé jarní vystoupení uzavřel dospělý soubor Kovářovan pásmem Přes veliké lesy, kde divákům nabídl mimo jiné ukázky dívčích koleček, sousedské, rejdovačky a nechyběl ani tanec obkročák.
Děvčata z Kovářovánku u Svatého Jana na kovářovské návsi při natáčení hry Na Ančičku.
Děvčata z Kovářovánku u Svatého Jana na kovářovské návsi při natáčení hry Na Ančičku.
Ve zvykoslovném pořadu Vítání jara se představilo 47 účinkujících, které odměňovalo svým potleskem 84 platících diváků.
Po vystoupení se všechny soubory odebraly ještě na kovářovskou náves, kde probíhalo natáčení některých programových čísel, jenž budou použity stejně jako záznam z vystoupení do prezentačního dokumentárního nosiče s názvem "Vítání jara v Kovářově".

manželé Milan a Pavla Škochovi

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Kovářov
Zveřejněno 21.04.2004 v 14:39 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA