PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihomoravští reprezentati Zpěváčků ve Velkých Losinách

Lázně ve Velkých Losiných o uplynulém víkendu neléčily jen pomocí pramenů, masáží a dalších běžných,lázeňských procedur.Návštěvníci i pacienti tohoto malebného místa v podhůří Jeseníků zde mohli najít také lék na bolavou duši. Dávkování - co, kdo snese.Doplatek - žádný. Jen trošku té tlačenice si člověk užít musel, ale to už tak bývá, když je něco kvalitní a levné - ne-li zdarma.
Ve Velkých losinách si totiž od 13. do 16.května dali dostaveníčko nejlepší dětští interpreti lidové písně z celé republiky. A s hledem na skutečnost, že slavili své desáté výročí pozvali si kamarády a přátele, zpěváčky z Bulharska, Maďarska, Polska, Slovenska a Ruska.
Gratulovat jim přišli i ti dříve narození, a ne ledajací jen tak namátkou jmenujme např.: manželka premiera paní Viktorie Špidlová, senátoři pánové Adolf Jílek a Vladimír Železný, Anna Čurdová, místopředsedkyně výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, poslanec PS PČR Petr Krill, hejtman Olomouckého kraje Jan Březina, starosta Velkých Losin Miroslav Kopřiva s místostarostkou paní Ivankou Blažkovou a spousta dalších.
Nechyběly zde ani televizní kamery a rozhlas.
O tom všem se jistě můžete dočíst na hlavních webových stránkách Folklorního sdružení ČR
My bychom na tomto místě rádi ukázali ty, kteří vzorně reprezentovali Jihomoravský kraj.
Losiny
Martina Slováková - Velká nad Veličkou
Losiny
Milan Kosík - Moravská Nová Ves
Losiny
Klára Plaširybová - Veselí nad Moravou
Losiny
Jana Otáhalová - Starý Poddvorov
Losiny
Aneta Brhelová - Kyjov
Losiny
Nela Horáková - Znojmo
Losiny
Kateřina Jelínková - Bílovice nad Svitavou
Losiny
Libor Macháček - Želetice
Losiny
Dan Rapant - Klentnice
Losiny
Libor Kilián - Brno
Losiny
Dana Kakáčová - Holštejn okr. Blansko

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 4 názory)


26.05.2005 v 08:47Vili

A pro pana Závodného (i kohokoli):

když, prosím, vytáhnete rok starou informaci a chcete ji okomentovat, dejte do headliny zprávy upozornění typu např. Ještě ke Zpěváčkům 2004. Nic se neděje, každý zjistí, oč jde, ale chvíli je zmaten, než si ověří datum vložení zprávy. Já jsem zprvu myslel, že se jedná o chybu, protože jsem původně zprávu i fotky vztáhl na letošní nedávno proběhlé Losiny (v textu zprávy Zelinky rok uveden není), a to mi bylo moc divné. Teprve pak jsem začal hledat datum vložení článku.

Jinak je ale naprosto správné, že jste chybný údaj opravil - dík.


26.05.2005 v 08:37Vili

Dovolím si, Honzo Mičko, s tebou (i když až po roce) nesouhlasit. Milan Zelinka udělal to, co měl - pochválil všechny a vypíchl Jihomoraváky. Ostatně je šéfem kanceláře FoS pro JM kraj. Kope tedy za "své", to mi divné nepřipadá. Ale akceptoval bych, kdyby nejdřív vyšel pohled celostátní, včetně celostátní fotogalerie. Ale jestli byl Milan Zelinka rychlejší (to jsem zpětně nezkoumal), to mu nelze vyčítat. Letos by měl něco podobného udělat taky ze Zpěváčků 2005. Ať je v tom spolehlivý systém, že se vždy dočkáme regionálního, ale i celostátního pohledu na daný ročník. Nebo ne?


26.05.2005 v 01:43michal závodný

Oprava: Libor Macháček je ze Želetic.


19.05.2004 v 23:19Jan Mička

A proč pane Zelinko nechcete pochválit všechny zúčastněné děti - jsou snad ty jihomoravské něčím víc výjimečnější? Pokud jste ve Velkých Losinách byl, určitě by si tu pochvalu zasloužily všechny bez výjimek ... Zkuste to bez vydělování ...


Zveřejněno 18.05.2004 v 17:07 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA