PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Podluží v písni a tanci 2004

51. ročník národopisných slavností
TVRDONICE
4.- 6.června 2004
Ve dnech 4.až 6.června pořádá obec Tvrdonice, Slovácký Podlužácký krůžek a Folklorní sdružení České republiky 51. ročník národopisných slavností "Podluží v písni a tanci". Slavnosti významně podpořilo Ministerstvo kultury České republiky a Jihomoravský kraj.
Záštitu nad slavnostmi převzal Zdeněk Škromach, ministr práce a sociálních věcí, Josef Kaňa, předseda senátorského klubu Senátu Parlamentu České republiky a Stanislav Juránek, hejtman Jihomoravského kraje.
V pátek před oficiálním zahájením slavností vystoupí v 19.oo hod. dechový orchestr z Lucemburska Po oficiálním zahájení slavností ve 20.00 hod. následuje přehlídka dechových hudeb, ve které účinkují Podlužanka, Májovanka, Lanžhotčanka, Stříbrňanka, Zlaťulka a Túfaranka. Pořad uvádějí Růžena Dobešová a Karel Kopřiva. Po přehlídce pokračuje večer lidovou veselicí s dechovou hudbou Stříbrňanka.
První část sobotního odpoledne, pod názvem Naše děti, zahájí ve 13.00 hod koncert mládežnické dechové hudby ZUŠ Břeclav. Slavnostní průvod dětských souborů ve 14.00 hod. předchází přehlídku dětských národopisných souborů ve 14.30 hod. v areálu TNS. Účinkují soubory Pomněnka z Tvrdonic, Břeclavánek z Břeclavi, Borověnka z Valtic, Kordulka ze Starého Poddvorova, Polehrádek z Boleradic, Pálavěnka z Mikulova, Rosenka z Milotic a Gbelánek z Gbel. Pořadem budou provázet Hana Šlichtová a Petra Korbelová. Mladí zpěváci z Podluží se zúčastní v 17.30 hod. Soutěže ve zpěvu. V 18.30 hod. vystoupí samostatně host slavností ze Slovenska, soubor Tepličan z Liptovské Tepličky. Ej, vy, Tvrdonice..., to je název večerního programu, který začíná v 19.30 hod. a který konferuje Ludmila Kaňová. Pořad se skládá ze čtyř částí. V první účinkují ženské a mužké sbory z Podluží, druhá část patří vítězům odpoledních soutěží, třetí část je soutěžní o Stárka podluží a čtvrtá část patří hostům slavností. Po přehlídce opět následuje lidová veselice s cimbálovými muzikami a dechovou hudbou Lanžhotčanka.
Nedělní program začíná v 9.00 hod. mší v chrámu páně sv. Mikuláše za účastníky slavností. Vystoupení souboru Tepličan završí sjíždění krojované chasy na vozech tažených koňmi v 10.00 hod. na náměstí Míru. Hore Tvrdonicama je název průvodu účinkujících obcí. V odpoledním programu v 15.00 hod. s názvem Naši pokračovatelé účinkují děti MŠ a Pomněnky z Tvrdonic, Jatelinka z Moravské Nové Vsi a dětský soubor ze Skoronic. V části programu Pozdravy přátel se představí Tepličan a Gymnik z Bratislavy. Závěrečná část s názvem Vesele svatbo vystoupí soubory a jednotlivci z regionu, s doprovodným slovem Zdeny Šlichtové. Představí se Tvrdonice, Kostice, Moravská Nová Ves, Lanžhot, Týnec, Dolní Bojanovice, Starý Poddvorov, Břeclav, CM J. Severina a DH Zlaťulka. Po skončení programu následuje lidová veselice s dechovou hudbou Zlaťulka.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Slavnosti podpořili OSA Praha a CAC Leasing, a.s. Praha.

Zpracoval: Václav Horčička 1.6. 2004

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 1 názor)
LaMrda03.06.2005 v 18:29
Bydlím od toho asi 400 metrů a ještě nic neslyším, ale doufám že to bude fajn zábava jako každej rok

DALŠÍ INFORMACE: Podluží v písni a tanci
Zveřejněno 01.06.2004 v 14:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA