PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

6. JÁNOŠÍKOV DUKÁT 2004

Rožnov pod Radhoštěm
30. července až 1. srpna 2004
Ve dnech 30. července až 1. srpna 2004 se ve Valašskem muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční již 6. ročník Mezinárodního festivalu slovenského folkloru Jánošíkov dukát. Festival pořádají Obec Slováků v České republice, Folklorní sdružení České republiky a Folklorní sdružení Púčik ve spolupráci s Generálnym sekretariátom pre zahraničných Slovákov Bratislava, Národným osvetovým centrom Bratislava, Folklornou úniou na Slovensku, Krajským úřadem Zlín, Městem Rožnov pod Radhoštěm, Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a Agenturou Namaste z Frenštátu pod Radhoštěm.
Záštitu nad festivalem převzali ministr kultury ČR Pavel Dostál a ministr kultury SR Rudolf Chmela.
Na tomto festivalu představí své umění slovenské folklorní soubory z České republiky i ze zahraničí a soubory národnostních menšin, žijících v České republice. Součástí festivalu bude jarmark lidových řemesel, s možností prodeje výrobků lidových řemeslníků a kuchyně zúčastněných států.
V pátečním zahajovacím programu Vítajte u nás v 19.00 hod. přivítají po slavnostním zahájení ve skanzenu hosty, soubory a návštěvníky domácí soubory. Ve 21.00 hod. se ve Valašském pivovaru sejdou účastníci festivalu i zájemci o lidovou hudbu, píseň i tanec Pri hudákoch.
Živou pozvánkou bude v sobotu v 10.00 hod Roztančené náměstí a krojovaný průvod. V 11.30 hod. bude otevřena malá škola cikánských tanců a ve 13.00 hod. malá škola hry na pastýřské nástroje. Samostatný program nazvaný Zahrajme sa na... bude patřit dětským folklorním souborům a potom už se na pódiu Komorního amfiteátru vystřídají naše i zahraniční soubory. V 16.00 hod. se představí v programu Žijeme v jedné zemi soubory národnostních menšin žijících v ČR, v 18.00 hod. následuje program Od Tatier k Šumave, který zajistí slovenské soubory působící v ČR a v 19.30 hod. se představí soubory zahraniční v programu Hostia naši milí. Ve 21.00 hod. proběhne populární mezinárodní klání 4.mistrovství Valašského království ve stloukání másla, spojené se zábavným programem Od buka do buka, v němž se v dovednostním i žertovném zápolení setkají Jánošíkovci z Čech, Moravy a Slovenska. Ve 21.30 hod. uvidí návštěvníci regionální program z Podpoĺania Z poza vrch Poĺany - Zábava O půlnoci při muzice ukončí sobotní den a přejde do dne nového.
V neděli v 10.00 hod bude pódium patřit cimbálovým muzikám a lidovým hudbám a ve 12.30 hod. jubilujícím souborům a jejim gratulantům. Třídenní setkání souborů, folkloristů a milovníků slovenského lidového umění vyvrcholí v 15.00 hod slavnostním galakoncertem všech souborů Z rodného kraja.
Celkem se na festivalu představí 18 souborů z České republiky a ze Slovenska, krajanské folklorní soubory z Maďarska a Polska.
Akce probíhá v rámci Dnů tradiční kultury a je podpořena fondem V4.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský Praha, CAC Leasing, a.s. Praha, Sdružení Tradice ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, TON Bystřice p.H., Valašské království, Mlékárna Valašské Meziříčí, CS aqua s.r.o., a TG TISK s.r.o. Lanškroun.

Zpracoval: Václav Horčička, 26.7.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: MFSF Jánošíkov dukát
Zveřejněno 27.07.2004 v 12:15 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA