PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

V. FOLKLORNÍ FESTIVAL FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI 2004

27. až 28. srpna 2004
Ve dnech 27. až 38. srpna pořádají Město Frenštát pod Radhoštěm, Folklorní sdružení České republiky, Valašské folklorní sdružení a Valašský soubor písní a tanců Sedmikvítek V.ročník folklorního festivalu Frenštátské slavnosti 2004, v krásném prostředí valašského Frenštátu pod Radhoštěm a okolí, za finanční podpory Moravskoslezského kraje.
Nad letošním ročníkem festivalu převzali záštitu poslaňkyně Parlamentu České republiky Hana Šedivá a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Carbol.
Festival zahájí v pátek 27. srpna 2004 na náměstí odpolední pořad v 16.00 hod. s výstižným názvem Vítejte u nás a od 18.00 hod. navazuje v kině představení souborů Večer s folklorem. V sobotu 28.8.2004 v 8.00 hod.se na náměstí představí se svým uměním lidoví řemeslníci. V 11.00 hod. projde městem pestrobarevný krojovaný průvod, po kterém bude patřit náměstí až do večerních hodin souborům. Ve 12.00 hod. se v pořadu Pozdravy přátel představí zahraniční soubory, ve 14.00 hod. v pořadu Pohádka o Jožovi zase soubory dětské, v 15.30 v pořadu Co se škádlívá, rádo se mívá dospělé soubory, v 17.00 hod. zazní hlasy valašských zpěváčků, účastníků regionální přehlídky zpěváčků valašských písní a závěr večera bude patřit od 19.00 hod. Lidové veselici.
Program zajišťují dětské domácí soubory Holubjanka z Kunčic p.O., Krušpánek z Velké Bystřice, Malý Sedmikvítek a Sedmikvítek z Frenštátu p.R., Opavička, Úsměv a Vrtek z Opavy, Slezánek a Slezan z Českého Těšína, Demižón ze Strážnice, Javorník z Nového Jíčína, Radhošť z Trojanovic, Slezský soubor Heleny Salichové z Ostravy, Púčik z Brna, Mogilanie z Polska, El Cimarron z Argentiny a Uralskie večora z Ruska.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský Praha, CAC Leasing, a.s. Praha, Sdružení Tradice ČR a ostatní sponzoři.

Zpracoval: Václav Horčička 24.8.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Frenštátské slavnosti
Zveřejněno 25.08.2004 v 15:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA