PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XVI. MEZINÁRODNÍ DUDÁCKÝ FESTIVAL

Strakonice
V neděli v podvečerních hodinách skončil ve Strakonicích XVI. ročník mezinárodního dudáckého festivalu. Téměř 10.000 divákům se představilo na 900 účinkujících z celé Evropy, USA a České republiky.
Dudácký festival Strakonice
Dudácký festival
Uskutečnilo se celkem 16 koncertů na pěti pódiích.
Všude panovala dobrá nálada a přátelská atmosféra. Překvapením pro všechny bylo vystoupení starosty města ing.Pavla Vondryse, který společně s předsedou programové rady festivalu Josefem Režným zahrál na dudy při zahajovacím kasací.
Dudácký festival Strakonice
Dudáci
S velkým ohlasem se setkalo vystoupení profesora Štěpána Raka. V rámci festivalu probíhalo také mezinárodní sympozium za účasti odborníků z České republiky, Německa, Rakouska, Bulharska, a Srbska. Nechyběly ani stánky s ukázkami tradičních řemesel.
V nedělním dopoledním koncertu se představily dětské soubory z Čech a Moravy. Festival by zakončen v neděli odpoledne průvodem a závěrečným galakoncertem.
Dudácký festival Strakonice
Děvčata s dudami
Další ročník festivalu se bude konat v posledním srpnovém týdnu roku 2006.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.09.2004 v 12:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA