PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Oblastní kolo Zpěváček Tolštejnského panství

Časopis Folklor 3/04
Historické první klání mladých zpěváčků v severních Čechách v oblasti Šluknovského výběžku proběhlo 28. února v Krásné Lípě v Kulturním domě. Jednalo se o oblastní kolo, z něhož první tři zpěváčci postupují do regionálního kola, které se bude konat 3. dubna v Jablonci nad Nisou.
Tohoto oblastního kola se zúčastnily děti z Rumburka, Varnsdorfa, Šluknova, Rybniště a samotné Krásné Lípy, celkem jedenáct děvčat a jeden chlapec. Porota ve složení Jiří Semelka st., Milan Sudek, Klára Brábníková a Oldřiška Kubešová vybrala do regionálního kola Adélu Kocúrkovou, Kláru Benčíkovou a Veroniku Hambálkovou.
Přítomným asi šedesáti divákům zpestřil a zkrátil čekání na výsledky svým vystoupením dětský soubor Křiničánek z Krásné Lípy.

Jiří Semelka st.

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 10.05.2004 v 10:02 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA