PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Časopis Folklor 6/2004

Ročník 15, listopad - prosinec
1. Aktuálně z činnosti výboru a sekretariátu FoS ČR
2. Polemika, diskuse, recenze, reportáž
Zprávy z regionů, souborů a institucí
Okouzlili folklorem krajanským i ze zámoří
Patnáctiny Lidového roku ve Velké Bystřici
S lidovou písničkou "Od Šumavy k Tatrám"
Indonéská kultura na našich festivalech
Ještě si umíme s chutí zatančit
Hanácké slavnosti měly trochu jinou podobu
Svátek léta v Domažlicích je za námi
Zpráva o zájezdu souboru Ostravička do Ruska
Rusava v Chorvatsku
Brněnský Valášek v Rize
Malá Rusava v německém Sazkottenu
Hořeňák v Řecku
Slezan v Dřevěné hrobce
DFS Ovečky v Polsku
Brazílie aplaudovala modřanskému tanečnímu
souboru Betty
Jihočeský folklorní festival Kovářov 2004
Festival Nusa Dua na Bali
Na pomoc souborům
Účetní program pro neziskové organizace OKbase One
Poděkování

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 12 názorů)

w19.02.2005 v 17:29
A propos! Kdyby se jednoduché věci realizovali hned, když se na ně upozorní, nevypadali bychom s Honzou Mičkou jako "zlobiví a posedlí grafomani", kteří už dva měsíce melou o jednom. Maximálně bychom ještě radostně připsali "Dík, je to bezva!" a bylo by. Ne? A teď se jdu odreagovat na Moravský ples. Hi.

wil19.02.2005 v 17:09
Možná by to bylo o koze a o voze, ale kupodivu to třeba na FolklorWebu tak není. Jde diskutovat i na téma i v Různém, tedy nastolit i téma jiné. A nezdá se mi, že by to bylo jako v hospodě. Opakuji se, ale znovu připomínám - chtěl bych jako redaktor položit diskusní otázku, jak se líbí nebo nelíbí nová grafika časopisu. Ale protože Folklor 1/2005 nebyl zavěšen do Aktualit, nelze ji položit, protože rubrika časopis, kde už visí, mi vložení názoru neumožňuje. Nemůžu otázku položit ani v Různé. Takže chce-li někdo něco vložit, musí čekat na Aktualitu alespoň vzdáleně související s jeho tématem, nebo vyhledat nějakou podobnou staršího data. To je celá podstata jinak drobného a fakt snadno řešitelného problému.

Luděk Šorm19.02.2005 v 09:47
Že na otázky vznesené dvěma stálými účastníky diskuse neodpovídá nikdo z vedení FoS je mi líto, ale je to jejich rozhodnutí (možnost odpovědět mají a "no comment" je vlastně také odpověď). Moje reakce nebyla a není nijak podrážděná. Upozornil jsem na skutečnost, že odpovědi na zadané otázky se nalézají jen o několik málo řádků výše. Možnost otevřít diskusi bez vazby na článek není problémem - nejsem ale přesvědčen, že by to bylo užitečné. Jak to pojmenovat? Nebude to jako v hospodě, kde jeden mluví o politice, druhý o sexu, třetí o práci a zbytek lidí u stolu střídavě reaguje na všechny diskutující, ač jim unikají souvislosti, protože nezvládají vnímat několik dějových linií současně...???

Jan Mička18.02.2005 v 19:22
NO jo, pan Šorm raději rozumí svému objednateli a tím je FoS. Že mezi sebou diskutují jen návštěvníci webu bez sebemenší reakce kohokoliv z výboru FoS je normální, pane Šorme? Těch otázek snad už bylo dost, aby někdo reagoval. Vaše dotčená reakce mně připoměla jiné fórum, kde jsme si na stejné téma - převzetí odpovědnosti představitelů - nerozuměli také my dva. Tento princip diskuze - přidat názor - a dost! mně také připomíná hodnocení soutěží folklorních souborů za socialismu: Namísto diskuze mezi porotou a zástupci souborů fungoval jediný princip: Vy jste řekli své na jevišti, my nyní. Konec diskuze. (Žádná nebyla - samo sebou)
A nakonec - v jubilejním čísle jsou mimo jiné i návrhy, jak prohloubit zpětnou vazbu mezi FoSem a soubory jinou organizací interaktivity webových stránek FoSu resp. způsobu diskuze...

V. Dekan18.02.2005 v 08:41
A krátký dodatek. Kdyby to tak bylo s tím vyhodnocováním, diskuse by se rozvíjela přirozeně. Takto občas zkomírá (nebo skomírá?, teď nevím). Proto občas možná ty snahy některých pánů podnítit diskusi za každou cenu. Nejvíc chybí možnost připojit free názor, krátký, ne příspěvek. Nevztahující se k žádné z aktualit. Tolik. Snad si rozumíme.

V. Dekan18.02.2005 v 08:30
Ale Luďku...! Dík za reakci, to já vím, už jsi mi to sdělil dříve, když jsem se na to ptal. A snažím se to sledovat. Ale jde mi o zcela jinou a důležitější věc! Pracovat s těmito údaji! Diskutující mají právo na reakci nejen od náhodných přidavatelů názorů, ale i na stanoviska někoho, kdo je pověřen se nějakou svodkou a jejím vyhodnocením zabývat. Jednou měsíčně? Nebo za čtvrt roku? To je jedno - čím častěji, ale hlavně pravidelně, tím lépe. Ale to není věc vás jako správců, ale FoSu, který by si tím mohl vysloužit i pozitivní hodnocení, že se názory zabývá. A teď nejde vůbec o mne - já se nakonec vždy od FoSu reakci dozvím, když názor přidám. Telefonicky nebo přímo na sekretariátu. I (často) tvrdou. Ale to vím jen já, na webu to vypadá, jako by vedení názory vůbec nesledovalo. A hlavně pak nikdo nezná právě názor vedení. A o to mi šlo.

V.Dekan uvedl: "Vyhodnocuje vůbec někdo počet přístupů na stránky? Stoupá nebo klesá? Proč se to jednou měsíčně či za jiné období nezveřejní? Je to přece jeden z nejdůležitějších údajů, který se sleduje. Z něj se pak odvíjí, jak dál, aby byly stránky co nejnavštěvovanější. Nebo to nechceme???" Občas mám pocit, že někteří pánové se snaží diskutovat za každou cenu. Také na výše citované otázky je celkem jednoduchá odpověď. Stačí kliknout na odkaz Přehled návštěvnosti, který je u každého článku těsně nad diskusí.

Vili Dekan16.02.2005 v 01:22
Tedy musím přiznat, že pan Mička si dovoluje nalévat nám až moc čirého vína. Já jsem si jenom povzdechl, proč 1/2005 a 7/2004 nevisí na takovém místě, kde se k nim dá vyjadřovat. On to rovnou rozebral. Ale pravdu máme oba v jedné věci, i kdybychom spolu v ostatních třeba nesouhlasili. Proč nebyla tato čísla zavěšena v aktualitách, kde jedině se dají komentovat? A já si přidám: proč se k tomu nikdo kompetentní nevyjádřil, ostatně jako se nevyjadřuje k další výměně názorů? Otázky vzneseny jsou, ale chybí odpovědi. A tak se vůbec nedivím těm, kteří na diskusi rezignují. A škoda, že si právě diskusi víc nepřeje a nepodporuje vedení (vypadá to tak) - byla by to geniální zpětná vazba. Vyhodnocuje vůbec někdo počet přístupů na stránky? Stoupá nebo klesá? Proč se to jednou měsíčně či za jiné období nezveřejní? Je to přece jeden z nejdůležitějších údajů, který se sleduje. Z něj se pak odvíjí, jak dál, aby byly stránky co nejnavštěvovanější. Nebo to nechceme???

Jan Mička13.02.2005 v 20:56
Stejně jako Vili Dekan i já toužím po zveřejnění prvního čísla Folkloru 2005 na webu a nejlépe ve formátu pdf, aby ti, co nemají pravidelný přístup k tištěné podobě, mohli novou grafiku poznat, zhodnotit a třeba právě proto se stát jeho předplatiteli. Protože ta nová podoba je pěkná, a s lepším papírem bude ještě pěknější! A vadí mně také ořezaná verze šestky na webu! Mezitím se k nám dostala vykradená sedmička - tím míním mimořádné číslo, které ani zdaleka nepřináší to, co se na Valné hromadě, vrcholném orgánu Folklorního sdružení, v sobotu 20. listopadu událo. Předpokládal bych, že se stane obrazem jejího skutečného průběhu, bohužel, není. Tentokrát však FoS našel finance dokonce na vložené multimediální CD. Výroční zprávu z obsahu čísla 7 zde předseda FoS za předsednickým stolem čte, a jeho přednes je doplněn - podkreslen bez ladu a skladu vloženými záběry z různých akcí FoSu. Koncepci a smysl CD jsem moc nepochopil, myslím, že propagace FoS se mohla při využití nabídky realizátora - agentury Vemori - udělat mnohem smysluplněji a profesionálněji. Když odhlédnu od toho, že dnes údajně nejsou finance na tisk jubilejního Fokloru, již několik týdnů hotového...

wil10.02.2005 v 22:33
Číslo 1/2005 vyšlo už v lednu. Chci se jen zeptat, proč už nevisí? Aspoň proto, aby se lidé mohli vyjádřit k jeho nové grafické podobě. Třeba bude dosti diskutovaná, možná někomu změna nesedla. (Mně se naopak líbí.) O to víc by ale bylo dobře, kdyby se o tom dalo debatit rovnou na webu, a ne jen v kuloárech. Nakonec, mezi tím vyšlo i mimořádné číslo 7/2004. Ani k němu se nelze vyjádřit, ani k CD, které je doprovázelo. Škoda!

PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKY- NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

DALŠÍ INFORMACE: Časopis Folklor
Zveřejněno 30.11.2004 v 14:34 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA