PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zlatý Ámos, anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky - finále

Tisková zpráva pořadatele Klubu Domino, Dětské tiskové agentury
Sedm odvážných

Tak pojmenoval předseda poroty MUDr. Jan Cimický finalisty ankety Zlatý Ámos 2005. Ano, musí mít v sobě kus odvahy. K tomu ještě notnou dávku trpělivosti, hodně smyslu pro humor, měli být spravedliví a také laskaví a ochotní. To jsou přesně ty vlastnosti, které žáci u svých oblíbených pedagogů oceňují. Sedm finalistů ankety Zlatý Ámos bude muset při veřejném klání dokázat, že tyto vlastnosti mají. A nebude to snadné.
Program pro finalisty začíná už ve čtvrtek 10. března. Ve 14 hodin je na Pražské hradě přijme první dáma České republiky paní Livie Klausové. Pak si prohlédnou reprezentační prostory Pražského hradu. Volno nebudou mít ani večer. V sídle Dětské tiskové agentury je čeká porada s režisérkou finálového programu a natáčení rozhovorů pro Český rozhlas.
V pátek dopoledne absolvují generální zkoušku a ve 14 hodin se finálové klání rozběhne naostro. Pak už nepůjde nic vrátit, nic opravit, nic předělat nebo vylepšit. Plnění soutěžních úkolů budou sledovat dvě poroty - dětská a dospělá. Kromě nich pak na tři stovky diváků, většinou žáků soutěžících kantorů. V 16 hodin a 30 minut bychom měli znát jméno nového Zlatého Ámose.
Tím však pro finalisty program zdaleka nekončí. Musí se rychle vzpamatovat ze soutěžního soustředění, vstřebat radost z vítězství nebo hořkost porážky a připravit se na slavnostní korunovaci. Ve 20 hodin na tradičním Kantorském bále ministryně školství, mládeže a tělovýchovy JUDr. Petra Buzková korunuje nového "krále českých učitelů", který na jeden rok převezme na svá bedra nejen panování, ale především reprezentaci všech oblíbených učitelů.
V minulém roce Jiří Luka při korunovaci vyhlásil na následující školní den Královskou amnestii. "Amnestii od testů i trestů jakýchkoli a známek špatných. Všechny s pokorou žádám, by toto rozhodnutí dodržovati ráčili." Bude jeho vzoru následovat Zlatý Ámos 2005? Nechme se překvapit. Už brzy se to dozvíme.
Kancelář ústředí FoS ČR
Foto zleva: Josef Lukášek, Dušan Peterka, Luboš Blahout, Marie Šrěpničková, Hana Houkalová, Ondřej Balík, Martina Čiklová
Finále i Kantorský bál se koná v Kongresovém centru Praha.

Paedr.Slávek Hrzal, (DTA 8.3. 2005 - tel. 603 426 422)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

09.03.2005 v 23:05wil

Dá se na to dívat i z jiné strany. Pokud by si nekdo dal tu práci zjistit, zda mezi finalisty z rad ucitelu není nekdo, kdo treba vede folklorní soubor, nebo jinak deti k lidové písni, nebo je ve svém regionu sbírá atd. atd., pak by taková zpráva smysl mela. Nic takového jsme se ale nedozvedeli, proto se nám zpráva zdá indiferentní a nadbytecná. Jediné co muzeme tusit je asi to, ze FoS zrejme má dohodu s Klubem Domino a Detskou tiskovou agenturou o vzájemném reciprocnim zverejnovani informací.


09.03.2005 v 15:31Pavel

To snad není možné! Proč tady pořád cpete ty kantory? Co to má s folklorem společného? To nemáte nic zajímavého z oboru?


Zveřejněno 09.03.2005 v 09:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA