PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Omalovánky z Kovářova putují k dětem

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydal ve spolupráci s Obcí Kovářov, Nadací Vltava, Folklorním sdružením ČR a Jihočeským folklorním sdružením omalovánky s názvem "Kovej, kovej, kováříčku." Námět a zpracování provedli manželé Milan a Pavla Škochovi, obrázky jsou dílem malíře Miloše Nesvadby.
Omalovánky "Kovej, kovej, kováříčku" svým obsahem přibližují kovářské řemeslo a tak si děti mohou vymalovat jednotlivé obrázky, které představují kováře u výhně, kováře kovajícího podkovu, kováře při chlazení žhavé podkovy, nechybí ani obrázek kováře při kování koníka a odjezd formana s okovaným koníkem od kovárny.
Omalovánky navíc obsahují písničku Mám koníčky vraný s notovým zápisem, který se objevuje pod každým z obrázků a fotografie dětských tanečních párů z folklorního souboru Kovářovánek.
Specialitou omalovánek z jihočeského Kovářova je i vložený list s popisem jednoduchého tance, který se mohou děti naučit doma s rodiči nebo ve škole při hodinách hudební výchovy.
Omalovánky jistě dětem nabídnou prostřednictvím krásných obrázků Miloše Nesvadby zajímavý pohled na staré kovářské řemeslo a určitě je potěší i pěkná písnička s tanečkem, kterým mohou pobavit sebe i své kamarády.

manželé Milan a Pavla Škochovi

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.05.2005 v 09:10 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA