PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Proměny v čase (2CD) [ Propagační materiál ]

Název CD: Proměny v čase (2CD)
Muzika: Moravské muziky
Město nebo obec: Brno
Cena: 590 Kč
Obsah:
Obě alba obsahují cca 70 písní z celé Moravy (fonografické záznamy pořízené L. Janáčkem, Ňorkova muzika, Muzika Jožky Kubíka, František Okénka, CM Slávka Volavého, Martin Holý, CM Kunovjan, CM J. Rokyty, CM Danaj, CM Javorník Brno, Martin Hrbáč, Veličánek, Lipovjan, Včelaran, CM J. Čecha, Kunovjan, CM Babica, CM Lúčka, CM Strážničan, CM P. Múčky, CM Radošov, CM J. Petrů, Varmužova CM, CM Vonica, CM Břeclavan, CM Zádruha, CM Linda, Olšava, Vlčnovjan, CM Polajka, J. Šuláková, CM Vsacan, CM Kašava, CM Jasénka, CM Soláň, CM Ondřejnica, CM Valašský vojvoda, CM Ostravica, Hanácká muzika Ječmeni, CM Pálava a další...).
Info:
Morava patří k základním evropským regionům, stejně jako rakouské Korutany či německé Bavorsko. Přestože se jí z různých důvodů nedostává v současnosti politické artikulace, historií, svébytnou kulturou a živým povědomím svých obyvatel je definována dostatečně. Jednou z výrazných charakteristik Moravy je bohatá lidová hudební kultura, z velké části dosud živě pulsující. Na těchto dvou CD je zachycena lidová hudba, která vychází ze selské tradice českých Moravanů s jejich typickými dialekty a která se dále proměňuje. Proto Proměny v čase.
Není v možnostech dvou CD podat výčet všech nejdůležitějších interpretů či stylových prvků. Vždy by někdo chyběl. Jde nám o to, poskytnout hutný "obrázek a vůni" moravské lidové hudby od jejích kořenů až po současné výhonky, od zemité autenticity až po poctivý kultivovaný projev mladé generace.

Archivní CD (první CD) bylo sestaveno se záměrem akcentovat na různých regionech typické aspekty moravské lidové hudby. Koneckonců k tomu dochované nahrávky samy vybízely. Druhé CD, výběr z nahrávek nedávné minulosti či současných, je sestaveno výlučně z nahrávek vzniklých a vydaných na Moravě, ať už malými moravskými vydavateli či přímo muzikami.

(2CD + 42-stránková knížečka (booklet) s popisy písní, muzik, interpretů, regionů, mapkami, fotografiemi, vydavateli atd.)

Jiří Plocek

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.fos.cz

AKTUALIZACE: Jana Holáňová (Beskydy-Valassko, racr) org. 24, 03.05.2004 v 14:44 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA