PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Znak a prapor města Kamenický Šenov [ Znak a prapor ]

Zastupitelstvo města Kamenického Šenova na svém zasedání na Práchni konaném dne 14.12.2000 schválilo návrh městského prapou a znaku, který provedl pan Stanislav Kasík v Roudnici nad Labem.

Znak města Kamenického Šenova

Tradice donedávna užívaného znaku mají počátek v roce 1937. Tehdy byl ministerstvu vnitra předložen návrh městského znaku v podobě velice blízké znaku nakonec užívanému. Ministerstvo vnitra návrh odmítlo pro nepěknou kresbu. Přesto se znak objevil v uvedeném roce na městských razítcích. Za okupace byly činěny pokusy dospět ke znaku za využití již dříve (po roce 1900) navrhovaných znakových figur (skleněný pohár,sklaní útvar zvaný "Varhany") doplněných symboly nacistického Německa. Německá zemská správa v Liberci však takový znak odmítla. V roce 1945 byl podle razítka z roku 1937 vytvořen městský znak Ladislavem Havlasem, profesorem místní uměleckoprůmyslové školy sklářské. Znak v nové podobě, shodné s dnešní, byl v roce 1968 předložen ministerstvu vnitra ke schválení. Zřejmě díky politickým událostem tehdejší doby ke schválení nedošlo. Proto v roce 1970 byl znak usnesením Městského národního výboru uveden do užívání.

Znak města Kamenického Šenova je dán následujícím popisem: v červeném štítu stříbrný dvouocasý, zlatě korunovaný a ozbrojený lev, držící předními tlapami skleněný pohár s víkem a stojící na krajních vrcholech zeleného třívrší.

Prapor města Kamenického Šenova

Podoba městského praporu odpovídá následujícímu popisu: List tvoří pět vodorovných pruhů - zelený, červený, bílý, červený a zelený v poměru 1:1:4:1:1. Bílý pruh nachází inspiraci ve znakové figuře lva. Červené pruhy opakují barvu znakového pole. Zelené pruhy mají oporu v zeleném třívrší v patě štítu.

UMÍSTĚNÍ


Typ záznamu: Znak a prapor
AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 2, 06.10.2004 v 12:04 hodin

Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA