PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Hrozen, slovácký krúžek [ Фольклорный ансамбль или группа ФоС ЧР ]

Společná fotografie Slováckého krúžku s panem Novenkem
Společná fotografie Slováckého krúžku s panem Novenkem
Slovácký krúžek Hrozen byl založen spolu s cimbálovou muzikou v roce 1949 z iniciativy houslisty Jana Vondráčka. S učitelem zdejší školy Milošem Schnierem pěstovali a rozšiřovali umění zděděné po našich předcích. Zájmu o Slovácký krúžek značně prospěla spartakiáda v roce 1955, na kterou z Velkých Bílovic odjelo 40 chlapců a dívek v krojích.
Od roku 1984 krúžek spolupracoval s bývalým choreografem Státního souboru písní a tanců Jánem Novenkem. V této době autor získává četná ocenění a účinkuje také v zahraničí.
Kromě tanečníků v něm vyrostla i celá řada skvělých muzikantů. Připomeňme alespoň basistu Františka Macinku, který hrál ve skupině Javory sourozenců Ulrychových.
Během roku 1995 se krúžek rozpadl, ale při oslavě 50. výročí založení Slováckého krúžku v listopadu 1999 se zrodila myšlenka krúžek dát znovu dohromady a to se také podařilo. V současné době má krúžek 17 členů. Spolupracuje s cimbálovou muzikou Guráš, Lália (obě CM jsou z V.Bílovic), s mužským sborem ze sousedního Moravského Žižkova, ženským sborem v Velkých Bílovic a dětskou cimbálovou muzikou při ZUŠ ve Velkých Bílovicích.

Prezentované regiony: Hanácké Slovácko, Kopanice, Uh.Hradišťsko, Trenčiansko, Myjava, Východ. Slovensko
Organizační vedoucí: Veronika Mádlová
Umělecký vedoucí: spolupracuje Ján Novenko - bývalý choreograf Státního souboru písní a tanců
Zřizovatel: Městský úřad Velké Bílovice
Soubor doprovází: CM Guráš a CM Lália

KONTAKTNÍ ADRESA:

Slovácký krúžek Hrozen
Veronika Mádlová
Záhumní 1252
691 02 Velké Bílovice
Czechia (CZ)
tel: (+420) 721 755 144

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.fos.cz

AKTUALIZACE: Luděk Šorm (FOLKLOR.CZ) org. 24, 14.06.2007 v 01:16 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA