PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Myslivecké sdružení Příbor - Hájov [ Sdružení nebo spolek ]

Myslivecké sdružení Příbor - Hájov

Samotná činnost mysliveckého sdružení se řídí vlastními stanovami, usneseními členských a výborových schůzí a platnými zákony vztahujícími se k činnosti mysliveckých sdružení a výkonu práva myslivosti.

Historie mysliveckého sdružení
Myslivostí se zabývali občané obce Hájov již po osvobození obce za II. světové války počátkem roku 1947. Tehdy se o zachování myslivosti a její další rozvoj zasloužili zejména pánové Inocenc Bohumínský a František Berger, kteří zakoupili zvěř za své peníze a tuto vypustili do přírody. Tehdy se jednalo o tzv. Honební společenstvo.

Později se činnost myslivců rozvíjela podle tehdejších předpisů až do podoby mysliveckých sdružení, které byly v roce 1962 zřízeny zákonem o myslivosti číslo 23/62 Sb. a který platil s různými obměnami až do roku 2001. Rovněž myslivecké sdružení bylo zachováno do dnešní podoby.

Do roku 1991 působilo na území obcí Hájov, Klokočov, Véska a Benátky Myslivecké sdružení Příbor II., které mělo nejvíce 31 členů z Příbora a Hájova. Dne 4.5.1991 bylo v rámci transformace na základě novely zákona o myslivosti založeno myslivecké sdružení s novým názvem Myslivecké sdružení Příbor-Hájov, které pod tímto názvem působí doposud.

Ke dni 1.3.2006 má myslivecké sdružení celkem 15 členů, z nichž je 7 občanů z Hájova a 8 občanů z Příbora. Věkový průměr členů je 47,33 let.

Zaměření činnosti

Hlavní náplní práce členů mysliveckého sdružení je péče o zvěř, zlepšování životního prostředí zvěře a ochrana přírody. Dále členové mysliveckého sdružení působí v oblastech růstu vlastní odborné úrovně, propagace myslivosti a osvětové činnosti na veřejnosti, kynologie, zákona o zbraních a střelivu a v neposlední řadě také kulturní činnosti, dodržování mysliveckých zvyků a tradic a nově se snaží obnovit činnosti v oblasti práce s mládeží. Práce s mládeží se pomalu daří obnovovat ve spolupráci s Osadním výborem Hájov, Ligou žen a hasiči z Hájova. Veškerá činnost mysliveckého sdružení je zajišťována jeho členy dobrovolně formou brigád. Každoročně odpracují členové mysliveckého sdružení 600 - 700 brigádnických hodin.

Výkon práva myslivosti provádí členové mysliveckého sdružení v pronajaté společenstevní honitbě Honebního společenstva Příbor-Hájov, jehož předsedou je pan Pavel BAYER o celkové výměře 717 ha.

Za svou činnost a dosažené výsledky bylo naše myslivecké sdružení oceněno a bylo mu Českomoravskou Mysliveckou Jednotou dne 9.6.2005 jako prvnímu a zatím jedinému mysliveckému sdružení v okrese Nový Jičín uděleno vyznamenání "Za zásluhy o myslivost" III. stupně.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Myslivecké sdružení Příbor - Hájov
JUDr. František BERGER, předseda mysli. sdruženÍ
Příbor - Hájov
742 58 Příbor
Česko (CZ)

Z TISKOVÝCH ZPRÁV A ČLÁNKŮ

UMÍSTĚNÍ


AKTUALIZACE: Petra Kolářová (Kancelář vedení města) org. 139, 03.09.2013 v 09:02 hodin

Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA