PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Velká Rosénka, folklorní soubor [ Фольклорный ансамбль или группа ФоС ЧР ]

Velká Rosénka, folklorní soubor
Místo působení: Kulturní centrum Kaštan


Folklórní soubor Velká Rosénka vznikl v roce 1996 jako odnož dětského FS Rosénka Praha. Ten založila po svém příchodu do Prahy v roce 1982 Radka Baboráková, dcera primáše Jaroslava Staňka z Uherského Hradiště. Svůj repertoár soubor čerpá v písních a tancích uherskohradišťského Dolňácka a moravského Slovácka vůbec. Z původní pětatřicetičlenné skupiny se soubor rozrostl na 100 dětí a mladých lidí ve věku od pěti do šestadvaceti let a rozdělil se na sedm samostatných skupin, které doprovází dětská i dospělá cimbálová muzika. V souboru již odrostlo několik generací tanečníků a muzikantů, ti skalní pak přešli z dětské do dospělé složky. Radka dokázala téměř nemožné - přenést své nadšení na všechny členy souboru a dostat tak alespoň kousek Moravy do Prahy.

Soubor připravuje každoročně premiérové představení Rosénka zpívá a tančí a pořádá tematicky zaměřené výchovné koncerty pro žáky mateřských a středních škol (Velikonoce, vánoční Živý betlém). S velikým zájmem široké veřejnosti se setkávají pravidelná Posezení u cimbálu v Kulturním centru Kaštan.

Soubor se představil na mnoha domácích i zahraničních festivalech:

domácí:
každoročně vystupuje na mezinárodním folklórním festivalu Rožnovská valaška, kde tradičně získává jednu z hlavních cen, dále na středočeské Tuchlovické pouti, několikrát se účastnil národní přehlídky dětských souborů v Zábřehu a v Kroměříži, představil se i ve Strážnici, v Kunovicích a na mnoha mnoha dalších místech, dětská složka udržuje pravidelné kontakty se souborem Mladinka z Plzně a s Hradišťánkem v Uherském Hradišti.

zahraniční:
Itálie - Armádní celosvětové sportovní hry v Římě 1995, Mezinárodní folklórní festivaly Terni 1997 a Pavullo 2000, Německo - Hamburk 1992, Norimberk, Egypt - Mezinárodní CIOFF folklórní festival v Ismailii 2001, Finsko 2002, Polsko, Slovensko - několikrát.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Velka Rosenka, Praha
Radmila Baboráková
Mládeže 19
169 00 Praha 6 - Břevnov
Czechia (CZ)
tel: (+420) 723 300 512
(+420) 233 359 195
fax: (+420) 220 513 601

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.rosenka.cz

AKTUALIZACE: Luděk Šorm (FOLKLOR.CZ) org. 24, 16.01.2008 v 01:18 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA