PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Proč ta sova... 23. ročník Dětské Strážnice

27. - 28.5.2005, Dětský folklorní festival Strážnice
Proč ta sova ...
...tolik houkala, hu a hu a hu .. Tahle lidová písnička mě napadla, když jsem pozoroval účastníky 23. ročníku Dětské Strážnice, jak s sebou všude tahají asi tak půlmetrové plyšové sovy. Nosili je na představení, kde jim v zákulisí hlídaly hudební nástroje, brali si je na noc na ubytovnu, jezdily s nimi v autobuse a dokonce se s dětmi podívaly i na místní radnici do obřadní síně. Vlastně tam sovy byly dřív než děti.
Jak už se stalo při Dětské Strážnici tradicí, každý soubor, který tu vystupuje, si domů odváží velikého plyšáka. Letos to byly sovy a na zástupce souborů čekaly v obřadní síni městského úřadu. Tam "souboráky" slavnostně přijal starosta Strážnice pan Šašinka a sovy jim předával.
Poloviční proto, že ještě musím vysvětlit ty zpěváčky. Je to snadné. Malí zpěváci lidových písní se nedávno sešli ve Velkých Losinách, aby v republikovém finále soutěžili o titul Zpěváček 2005. A na Dětské Strážnici jsem některé soutěžící potkal znovu. Dokonce tu byla i předloňská vítězka Jana Otáhalová. Učast zpěváčků finalistů je jedním z důkazů, že Dětská Strážnice má vysokou úroveň. Myslím si, že ti, kteří 27. a 28. května ve Strážnici byli, mi to mohou potvrdit. Vlastně si to potvrzení můžete poslechnout i vy při prohlížení zvukových fotoalb.
Hezký den přeje

PaedDr. Slávek Hrzal
Dětská tisková agentura, Rádio Domino,603 426 422

Folklorní festival Dětská Strážnice
Děti ve Strážnici 2005.
Fotografie poskytla Dětská tisková agentura www.dta.zde.cz
Folklorní festival Dětská Strážnice
To je krásná sovička! Dětská Strážnice 2005

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.05.2005 v 10:00 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA