PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dětské souborové přehlídky 2005

časopis Folklor č.3/2005
Letošní rok je dalším, v němž se během jarních měsíců uskuteční přehlídky dětských folklorních souborů. Vyhlašovatelem cyklu je z pověření ministerstva kultury IPOS - ARTAMA Praha, která uspořádá ve dnech 10. a 11. června v Jihlavě "Národní přehlídku dětských folklorních souborů".
V rámci cyklu se uskuteční celkem 23 postupových přehlídek dětských folklorních souborů, z nichž 10 je krajského charakteru a uskuteční se ve Žďáru nad Sázavou (19. 3., Horácko), v Praze (2. 4., střední Čechy), v České Lípě (2. 4., kraje Karlovarský, Ústecký a Liberecký), v Prostějově (16. 4., Haná), v Pardubicích (20. 4. Pardubický a Hradecký kraj), v Karviné (29. 4., Slezsko), v Uherské Brodě (2. 4. Zlínský kraj), v Ostravě (30. 4., Moravskoslezský kraj), v Čejkovicích (7. 5., Jihomoravský kraj) a v Českých Budějovicích (7. 5., Jihočeský kraj).
Folklorní sdružení ČR vstupuje do cyklu spoluprací s regionálními sdruženími a krajskými kancelářemi při uspořádání krajských přehlídek a přípravou zemských přehlídek, které se letos poprvé uskuteční v jednom roce. Vyšli jsme tím vstříc požadavkům ze strany vedoucích českých dětských souborů, kteří vcelku oprávněně v minulosti kritizovali roční časový odstup od průběhu cyklu a konání jejich zemské přehlídky.
V rámci nového modelu se uskuteční "Zemská přehlídka moravských a slezských dětských souborů" v Liptále v neděli 12. června v rámci "Dětského dne" a "Česká zemská přehlídka dětských folklorních souborů" v neděli 4. září v Praze v rámci pořadů 2. ročníku "MFF Pražský jarmark 2005". Na zemské přehlídky postoupí z jednotlivých krajů soubory z druhých a dalších míst v počtu dle stanoveného klíče. Zemské přehlídky nejsou soutěžní a soubory zde obdrží účastnický diplom.
O průběhu některých přehlídek přineseme zprávy v příštích číslech našeho časopisu. redakce
DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 31.05.2005 v 12:06 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA