PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

20. folklorní festival Pod křenovskó májó

TZ, Křenovice
Momentka z festivalu 2005
Momentka z festivalu 2005
Ve dnech 2.-6.6.2005 hostil dětský folklorní sloubor Křenováček v rodináchsvých členů v rámci festivalu Pod křenovskó májó dětské soubory z Sienazitis z lotyšského města Salaspils a Kis Csepel z Budapešti.
Pro oba soubory byl připraven bohatý program. Prohlídka města Brna a seznámení s jeho historií, prohlídka Slavkovského zámku, společné vystoupení v pivovaru Černá hora, ale také soutěžní večer, diskotéka a beseda u cimbálu.
Vrcholem pobytu byl hlavní festivalový pořad Byla vojna, byla..., ve kterém se mimo již jmenované soubory uvedly také domácí soubory Křenováček a Křenovák a dospělé hostující soubory Trnka z Vyškova, Slovácký krůžek z Brna a dechová hudba mladá Žarošanka.
Z letáčku.
Z letáčku.
Pořad proběhl pod záštitou premiéra Jiřího Paroubka, senátora Ivo Bárka a člena rady Jm kraje Jana Letochy.
V neděli odpoledne proběhlo přijetí zástupců souborů a hostů festivalu panem starostou v Základní škole v Křenovicích kterého se zúčastnili i další osobnosti folklorního života. Vedle pánů Bárka a Letochy navštívili Křenovice Zdeněk Pšenica a Milan Zelinka- FOS ČR.

Regina Kokešová

Z festivalu 2005
Z festivalu 2005

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.06.2005 v 21:18 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA