PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Svátky dětského folkloru v Liptále, 11.-12. června 2005

Tisková zpráva
Ve dnech 11. a 12. června 2005 se sejdou v Liptále, nevelké, ale folklorně velmi bohaté Valašské obci na rozhraní okresů Vsetín a Zlín, děti, které zpívají, hrají a tancují v dětských folklorních souborech a jejich příznivci. Uskuteční se tam totiž 6. Moravskoslezská zemská přehlídka dětských folklorních souborů a 18. Mezinárodní dětské folklorní dny v Liptále.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Růžena Krčmařová pro Liptál
V pátek 10. června v 15,30 hodin bude v Kulturním zařízení obce Liptál zahájena Výstava prací dětí z DDŠS Liptál. Úvod sobotního programu bude patřit "Hrám všech dětí" v Kulturním areálu v Liptále. Kulturní areál i okolní park rozezní svými hlásky malí zpěváci lidových písní v programu "O liptálského ptáčka zpěváčka" ve 13 hodin. Od 14,00 hodin bude následovat hlavní dětský program, ve kterém vystoupí country skupiny Poupata a Texasky, folklorní soubory Hanáček, Malá Rusava, Malá Lipta, Malůšata a jako hosté soubor Vilnele z Vilniusu (Litva) a Mladina z Plzně.
Přehlídka nejlepších souborů z Moravy a Slezska se v Liptále uskuteční v neděli 12. června. V hlavním přehlídkovém programu, který začíná ve 14,00 hodin, vystoupí dětské folklorní soubory Děcka z Kunovic, Dyjavánek Znojmo, Groš Dolní Rožínka, Hlubinka Ostrava, Kopaničárek Starý Hrozenkov, Krušpánek Velká Bystřice, Malá Ondřejnica Stará Ves nad Ondřejnicí, Slezánek Český Těšín, Veličánek Velká nad Veličkou a Vizovjánek Vizovice. Hostem přehlídky bude soubor Pirouete z izraelského Jeruzaléma.
Hlavními pořadateli obou akcí jsou Folklorní sdružení ČR, Zlínský kraj, Obec Liptál, Valašské folklorní sdružení a Folklorní sdružení Lipta Liptál. Záštitu nad nimi přijali Alena Gajdůšková, senátorka Parlamentu ČR, Josef Smýkal, předseda podvýboru pro mládež Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Jindřich Ondruš, radní Zlínského kraje pro kulturu.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce Haló noviny. Obě akce dále podporují OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení Tradice ČR a TG Tisk Lanškroun.

Zpracoval: Jiří Pokorný, 6.6. 2005

Kontakt: Obecní úřad Liptál, tel. 571 438 074, 571 438 075, 605 866 620
e-mail: obec@liptal.cz, andrea.malinakova@post.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.06.2005 v 22:29 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA