PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Řevnice: Koncert Notiček a slavnostní křest CD

Dětská lidová muzika Notičky z Řevnic se právě v těchto dnech chystá pokřtít a tím také slavnostně uvést do hudebního světa svoji již třetí dlouhohrající desku.
Kompaktní disk, natočený v nahrávacím studiu slavného flétnisty Jiřího Stivína, nese název "Všechno je to boží dárek" a je plný lidové muziky Středních a Západních Čech, ale též Chodska, z jehož pramenů Notičky velmi často a rády čerpají. Hudební režie se stejně jako u předchozích CD ujal Jindřich Kolář, mistrem zvuku byl opět Stanislav Sýkora.
Kromě několika písní, které dnes do repertoáru Notiček neodmyslitelně patří, jako např. Řevnický panenky, Místohajduch či Pod dubem, je velká část nového CD tvořena zbrusu novými skladbami, jejichž úprav se ujali Josef Fiala, Jan Matoušek a Miroslav Šimandl. Jako bonus mladí muzikanti na desku přidali píseň Kdyby byl Bavorov, ve které se vyjímá bravurní flétnové sólo právě Jiřího Stivína.
"Všechno je to boží dárek" je zatím vrcholem práce souboru za necelých osm let jeho existence, písně i jejich podání jsou vyzrálé stejně jako pomalu, ale jistě, dospívají i zakládající členové muziky.
Dětská lidová muzika Notičky
Pozvánka
Slavnostní křest CD proběhne v rámci speciálního koncertu Notiček v neděli 19.6.2005 ve 14.30 hodin v Lesním divadle v Řevnicích. Do hudebního světa Všechno je to boží dárek uvedou kmotři Ondřej Hejma a Stanislav Sýkora.

Těšíme se na Vaši návštěvu.
***
Pavla Petrová
Kontakt: t.603245784, jindra.kolar@volny.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.06.2005 v 19:34 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA