PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XIV. Mezinárodní dětský folklorní festival "ŠTĚPY" byl úspěšný

Veselí nad Moravou, 10. - 12. června 2005
Tisková zpráva
Ve dnech 10.6. - 12.6.2005 proběhl ve Veselí nad Moravou XIV. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu ŠTĚPY 2005. V pátek 10.6. se uskutečnily v dopoledních hodinách v místním kině Morava tři koncerty pro místní základní a mateřské školy, v 19.00 proběhlo Muzicírování s Lipinkou ve Vracově. V sobotu 11.6. od 9.00 vystoupily v ulicích města Veselí nad Moravou dětské soubory s pásmem Roztančená ulice, jednalo se o pozvánku místních obyvatel na nedělní hlavní program. Sobotní program zakončil zábavný večer Zpívejte, tančete, učte se, bavte se, který začal v kulturním domě od 18.00. Jednotlivé soubory zde předváděly specifické místní tance a zároveň se je učily i ostatní soubory. V závěrečný den festivalu, v neděli 12.6. , přivítal starosta města Jaroslav Hanák v 13.30 oficiální hosty festivalu v obřadní síni Městského úřadu , ve 14.00 se vydal slavnostní průvod od kulturního domu, kolem vlakového nádraží k městskému úřadu, kde se představily jednotlivé soubory. Původně měl průvod pokračovat do Zámeckého parku, ale vzhledem k nepříznivému počasí zamířil průvod ke kinu Morava, kde od 15.00 proběhl hlavní program festivalu s názvem Hastrmane trčku. Vystoupily zde soubory - Bulgarce z Bulharska, Štěpnička z Veselí nad Moravou, Kopaničiarek z Myjavy, Lieska z Žiliny, Lipinka z Vracova, Valášek ze Zlína, Soláněk z Hutiska Solance a soubor Kugarsen z Ruska, který pochází z dalekého Ekaterimburgu na Urale. Celý pořad uváděl hastrman v podání Tondy Doboše a tak jako vloni jeho výkon byl excelentní a v celé naší republice i ojedinělý, jak konstatoval předseda FoSu Zdeněk Pšenica. Záštitu nad festivalem převzali - Jaroslav Müllner - náměstek Ministerstva školství, Josef Vaculík - senátor SP ČR, Jan Letocha - člen Rady JmK a Zdeněk Pšenica - předseda FoS ČR.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podporují také Jihomoravský kraj a OSA - ochranný svaz autorský.

Marcel Řimák
organizační ředitel festivalu

Tento plakátek provázel festival 2005
Tento plakátek provázel festival 2005
Fotoreportáž z XIV. MFF Štěpy 2005 na stránkách Městského kulturního střediska Veselí nad Moravou k nahlédnutí níže.
Kontakt: Marek Procházka, MKS Veselí nad Moravou, t.518324564, 602787942, mksveseli@quick.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.06.2005 v 23:28 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA