PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Třináctý ročník MFF Rožnovská Valaška pohledem účastníků

L.
Třináctý ročník Mezinárodního festivalu Rožnovská Valaška byl ve znamení ústupků trucovité přírodě v podobě dešťových přeháněk. Byl však především radostný a zajímavý folklorem, kterým i samotné město bylo poznamenáno.
Dětský folklorní soubor Maleníček z Lipníku nad Bečvou , působící pod SVČ a VÚ Lipník nad Bečvou, se tohoto festivalu zúčastnil po dvanácté. V gala programu předvedl nově nacvičený veselý pořad nazvaný " Za tó našó stodoló" a to velmi úspěšně. Ale nebyl to úspěch jen jediný.
V pěvecké soutěži nazvané " Skřivánčí trylky Jaroslava Juráška "byly bez určení pořadí, a to z osmnácti zpěváčků , pro skutečně dobrý pěvecký projev , vybráni tři soutěžící jako" Laureáti" tohoto třináctého ročníku. Mezi zkušenými dobrými zpěváky s dobrým doprovodem cimbálových muzik svůj um ukázala také Michalka, členka souboru Maleníček. Sólově a bez doprovodu, ale s milým úsměvem a veselým nasazením zazpívala dvě záhorské písně. Hodnocení odborné poroty a vyhlášení výsledku soutěže bylo pro diváky i zúčastněné jednoznačné. Mezi třemi nejlepšími bylo i jméno Michalky Matuškové z Maleníčku.
V nedělním gala programu, ve kterém vystupovali i zahraniční hosté, byli tito malí zpěváčci oceněni titulem "Laureát" a toto ocenění dostala i naše malá " Miška". Není to však její úspěch jediný. V letošním roce vyhrála i první místo v pěvecké hanácké soutěži " O hanáckýho kohóta". Upřímně jí blahopřejeme a přejeme jí a celému Maleníčku ještě hodně dalších úspěchů.

Ivan Novák, vedoucí dětské muziky Maleníček
Článek určený pro Lipenské Listy, který soubor poskytl také pro tuto rubriku.

Chtěla bych upřímně vyjádřit obdiv ke všem předváděným pořadům. Také hlavně poděkovat všem, kteří se o nás v tomto nepříznivém počasí v Rožnově starali.
Můj dík i obdiv patří také skvělému souboru Ondráš, který pro děti připravil nesmírně krásný pořad lidového divadla "Čertovinky". Děti s úžasem a velikým zájmem vydrželi devadesát minut sledovat nepřetržitý chod pořadu na jevišti. A to si troufám říci, že to bylo něco, protože máme letos v souboru nesmírně temperamentní a zivé děti. Mnohdy reagovaly opravdu s otevřenou pusou. To co Ondráš předvedl bylo naprosto dokonalé, báječné a obdivuhodné.

Květoslava Kohoutková, uměleská vedoucí souboru Maleníček

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

25.02.2007 v 12:40Květoslava Kohoutková

Přeji hezký den.Moc děkuji za slova chvály. Mám upřímnou radost ze šikovných dětí, které teď máme v souboru. Čertovinky nás natolik inspirovaly, že připravujeme k našemu 25. výročí založení Maleníčku první záhorský lidový muzikál o vodníkovi. Dětem se scénář natolik zalíbil,že už ho skoro umí. Sama se velmi těším, jak to všechno dopadne.
Jinak, opět máme za sebou "Vodění medvěda" a dá se říci, že proběhlo úspěšně. K tomuto účelu jsme vydali CD záhorských říkanek, písniček, škádlivek a rozčítadel. Ještě mám v živé paměti Vaši poslední návštěvu. Mějte se pěkně. Přeji mnoho inspirace a dobrých nápadů. Květa K


14.06.2005 v 20:12Viliam Dekan

Dobrý večer, Květoslavo. Je příjemné slyšet, že Maleníček byl úspěšný ve zpěvácké soutěži a že předvedl zajímavý program. Počasí sice opravdu na Valašce nic moc nebylo, byly ale i horší (propršenější nebo až moc přehřáté) i lepší ročníky. Je dobré slyšet, že se váš program líbil. I to, že dětem se líbily Čertovinky od Ondráše. To je skvělý program. Srdečně zdravím.


Zveřejněno 14.06.2005 v 14:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA