PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

V. Mezinárodní folklorní festival "NA RYNKU V BYSTŘICI"

Bystřice pod Hostýnem, 1. - 3. července 2005
Tisková zpráva - aktualizace 16.5.2005
MFF "NA RYNKU V BYSTŘICI"
Logo festivalu 2005
Ve dnech 1.- 3. července 2005 se v Bystřici pod Hostýnem uskuteční V. Mezinárodní folklorní festival "Na rynku v Bystřici". Hlavními pořadateli festivalu jsou Valašský soubor písní a tanců Rusava, Městský úřad Bystřice pod Hostýnem a Folklorní sdružení České republiky. Záštitu nad festivalem přijali Libor Ambrozek, ministr životního prostředí ČR, Josef Smýkal, předseda podvýboru pro mládež Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Jaroslav Drozd, náměstek hejtmana Zlínského kraje.
První předfestivalové vystoupení hostujících zahraničních souborů se uskuteční na náměstí v Bystřici pod Hostýnem již ve čtvrtek 30. června ve 14 hodin. Zahajovací program Hosté se představují proběhne rovněž na náměstí v pátek 1. července ve 14 hodin. Milovníci lidové muziky jistě uvítají Zámecké ozvěny, ve kterých se představí muziky a zpěváci folklorních souborů na nádvoří zámku v Bystřici pod Hostýnem v pátek 1. července ve 20 hodin.
Hlavním dnem slavností je sobota 2. července. Program zahájí dětské soubory vystoupeními na náměstí od 9,30 hod. Ve 14,30 vyjde slavnostní průvod městem od Benetkového na náměstí. Tam bude zahájen v 15 hodin hlavní festivalový program Na rynku v Bystřici. Ten je plánován do 19,30 hod., kdy začíná lidová zábava A muzigo hraj. V případě nepříznivého počasí budou pořady probíhat ve sportovní hale Společenského domu Sušil.
Festival uzavře v neděli v 15 hodin vystoupení zahraničních folklorních souborů v restauraci Zahájené.
Na festivalu vystoupí:
Dětský pěvecký sbor Vrabčáci, Malá Rusava, ÚSP Javorník, ˇUsměv Horní Bříza, OLZA Český Těšín, Lipta Liptál, Břeclavan Břeclav, Rusavjan Rusava,
Zahraniční soubory Kornička a Družba z Trenčína, Béri Balogh Ádám - Maďarsko, Kazbek Osetie - Rusko, Dancing Group Taldieri - Lotyšsko, GNDS Goethenburg - Švédsko, Bunjevačko Kolo Subotica - Srbsko a domácí Valašský soubor Rusava.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Rádio Proglas a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce Haló noviny. Festival podpořili: CAC Leasing, a.s., OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení Tradice ČR a další.

Zpracoval: Jiří Pokorný

MFF "NA RYNKU V BYSTŘICI"
náhled plakátu
Kontakt: Petr Stanovský, ředitel festivalu
tel.: 573 379 418, 603 848 497, e-mail: petrstanovsky@centrum.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.06.2005 v 15:36 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA