PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Notičky pokřtily své třetí CD

Řevnice

"Všem milostem na vědomost se dává, že muzika Notičky své cédéčko dnes světu dává."

Právě takto začal slavnostní křest v pořadí již třetího CD dětské lidové muziky Notičky, který se odbýval předposlední červnovou neděli v řevnickém lesním divadle.
Samotnému křtu však předcházel Velký koncert mladých muzikantů, na kterém předvedli to nejlepší ze své činnosti za uplynulých osm let své existence. Koncert odstartovalo pásmo písní a tanečků v podání Malé muziky a Malých Notiček, bezprostředně poté následovala "přehlídka" těch nejoblíbenější notičkovských hitů jako je Berounka, Rybníček nebo divácky velmi oblíbená hra na hrábě.
Dlužno však nezůstaly Notičky ani zdejšímu krásnému lesnímu divadlu, to když se na jeho prkna rychle rozestavěly kulisy a Notičky předvedly hudební pohádku "Tuláček liška", jejímž autorem je známý tvůrce večerníčků Václav Chaloupek a Diana Šeplavá. Za zmínku však ještě stojí fakt, že Notičky měly tu čest postarat se o hudební doprovod této pohádky na cédéčku, na němž pohádku vypráví Pavlína Filipovská.
Exkurzem do pohádky však vystoupení mladých muzikantů nekončilo, právě naopak. Přítomným divákům, kterých se sešlo na tři sta, se předvedly Notičky společně s přípravkou Malé Notičky v novém pásmu "Cibulový jarmark". To už ale byli všichni na podiu i v hledišti netrpěliví, protože vrchol celého koncertu - pokřtění nové desky Notiček nazvané "Všechno je to boží dárek" - právě nastal!
"Žádné strachy, kmotry máme! Na podiu je teď přivítáme!" zaznělo z úst moderátorů celého odpoledne Simony Hauerlandové a Tomáše Koláře a hlavního slova se již mohli ujmout hlavní aktéři slavnostního křtu - známý rocker Ondřej Hejma a dvorní zvukař (nejen) Notiček Stanislav Sýkora.
Slova chvály z úst Ondřeje Hejmy směřovala nejen k mladým muzikantům, ale také k těm, kteří vedou děti již od útlého věku k muzice. "Vím, co to je udržet pohromadě kapelu, kde hraje pět šest lidí, ale tohle je obdivuhodné," pronesl na adresu početného ansámblu Notiček, který dnes čítá 45 dětí. Do vínku právě narozenému cédéčku pak řevnický rocker věnoval krásnou básničku: "Vašemu cédéčku přeji všechno nejlepší, ať každičký den někoho potěší. A Vám přeji kocouři a kočičky, ať ty Vaše Notičky za roků pár, nám dají další superstar!"
Dětská lidová muzika Notičky
Vtipem při svém vinšování nezaostal ani Stanislav Sýkora, zejména když se prohlásil za dvorního porodníka desek mladých muzikantů, neboť právě on stál u zrodu všech tří desek Notiček. "Coby kmotr bych chtěl popřát, aby po poslechu této desky mělo publikum takovou radost a potěšení, jakou jsme měli my, když jsme tuto nahrávku dělali," uzavřel vinšování a pak už jen bouchly špunty a zbrusu nová deska měla svůj křest za sebou.
Poté se přítomní diváci mohli zaposlouchat do zcela nových písní, které již Notičky mohly směle předvést světu a na které se může těšit každý, kdo si desku "Všechno je to boží dárek" pořídí.

Pavla Petrová

Dětská lidová muzika Notičky

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

15.09.2005 v 21:48Honza

Co tam proboha dělá Hejma !!!


Zveřejněno 26.06.2005 v 22:11 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA