PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zástupci Folklorního sdružení blahopřáli STRÁŽNICI

Strážnice, sobota 25. června 2005
Tisková zpráva
V neděli 26. června skončil ve Strážnici slavnostní jubilejní 60. ročník našeho nejznámějšího folklorního festivalu. V celé pestré škále pořadů domácích i zahraničních souborů zaujal jistě významné místo také pořad Folklorního sdružení ČR s názvem Diagnóza folklor, který byl věnován 15. výročí založení tohoto občanského sdružení. V jeho úvodu manželé Libuše a Jiří Perůtkovi společně poblahopřáli jubilujícímu festivalu a na závěr 1. místopředseda sdružení Ladislav Michálek s krojovanou delegací předal na strážnickém zámku řediteli Národního ústavu lidové kultury Janu Kristovi uměleckou kytice 60. pestrobarevných růží, jako poděkování i symbol letošního ročníku festivalu.
Mezinárodní folklorní festival Strážnice
V pořadu Folklorního sdružení ČR Diagnóza folklor, vystoupili kromě celých souborů Kytice Praha, Beskyd Zubří, Lúčka Svatobořice-Mistřín, Lipta Liptál a Mladina Plzeň, také členové kolektivů Kovářovan Kovářov, Špindleráček Špindlerův Mlýn, Dyleň Karlovy Vary, Studánka Žďár nad Sázavou, Olšina Orlová a Hanáci z Velké Týnce u Olomouce, za doprovodu cimbálové muziky Cifra Uherské Hradiště také finalisté a vítězové celostátní soutěže Zpěváček Markéta Kozová, Tomáš Beníček, Jana Otáhalová, Klára Blažková a Libor Macháček a s nimi také jedenasedmdesátiletý král valašských odzemkářů Luboš Oravec. Společný vinš jubilujícímu sdružení v závěru pořadu přednesla se skupinou hanáckých dětí Marie Pachtová z Vyškova.
Mezinárodní folklorní festival Strážnice
Pořad před téměř zaplněným stadionem Zámek vyzněl jako významná a zdařilá oslava nejen strážnického festivalu, ale především Folklorního sdružení ČR, jenž se již 15 let stará o podporu činnosti svých 412 členských folklorních souborů, 54 folklorních festivalů a slavností i necelé stovky jednotlivců.

František Synek, místopředseda, tel.: 604 384 410

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.06.2005 v 19:35 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA