PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

7. Valašské kumštování

Valašské Klobouky
Folklorní soubor Dúbrava
Zvací obrázek
Mezinárodní setkání malířů, sochařů, keramiků, řezbářů, hudebních a folklórních skupin, divadelních skupin, muzikantů.

Valašský kumšt: probíhá na klobuckém náměstí a programově na Brumovském hradě. Výtvarníci si rozpracují svá díla ve čtvrtek dopoledne. Díla prokazatelně tvoří a dokončují v průběhu akce. Hotová díla přihlašují do lidové valašské dražby. Dražba probíhá poslední den. Řezbáři pracují na plastice s minimální velikostí l m. Témata a techniky jsou volné. Malíři dávají do lidové dražby max. dvě díla..

Informace o výtvarné a řezbářské dílně poskytne Zdeněk Matyáš 737534027 a Jana Stavinohová 732510386
a Jiří Ročák 736166615.


Podprogram Valašská múza je setkání muzikantů, folklórních skupin a zajímavých hudebních žánrů z Moravy, Čech, Slovenska a Švédska. Koncerty začínají v podvečer a končí o půlnoci. Informace podá Jirka Nedavaška 737 531784.

Zvláštní kategorii tvoří soutěž O najlepší trnkovú slivovicu, která se koná v sobotu od 17 hod. Podmínkou přihlášky do soutěže je odevzdání vzorku kvalitní trnkové slivovice do konce června pořadatelům. V soutěži se hodnotí její chuť, vůně a čistota. První čtyři místa dostávají ocenění a hmotné odměny.
Informace podá Josef Dubčák 603 310554 .
Zájemci se mohou přihlásit do sobotního jarmárku ukázek lidových řemesel spojených prodejem výrobků od 12 - 21 v sobotu. Pořadatelé zajistí parkování s povolenkou. Poplatek za stánek je 150 Kč na den. Pořadatelé nezajišťují stoly a lavičky pro převádění sobotních řemesel, stejně tak nezajišťují materiál pro činnost. Přihlášku pošlete na adresu: Jana Stavinohová , Pod Dubovcem 963 , 766 01 Valašské Klobouky nebo na mail: dubrava.folklor@centrum.cz, popř. janestavinohova@seznam.cz, www.sweb.cz/dubrava.folklor
Folklorní soubor Dúbrava
Malířská dílna A+A v rámci Valašského kumštování.
Valašská dražba 2005
VS Dúbrava Vás zve na tento napínavý závěr
Valašského kumštování 2005 10.7. 2005 ve 14 h na dolním náměstí ve Valašských Kloboukách ( za nepříznivého počasí v kulturním domě Valašské Klobouky) Hotová díla budou dražena v následovných kategoriích
A: MALÍŘI
B: SOCHAŘI A KERAMICI
C: ŘEZBÁŘI
Valašské dražby se může zúčastnit každý dospělý občan, který dovršil 18. let a prokáže se platným průkazem totožnosti /občanský průkaz, cestovní pas/.
Základní vyvolávací cenu si stanovuje autor díla.
Krok u děl do 1.000 Kč je 100 Kč.
Krok u děl nad 2.000 Kč je 200 Kč
Krok u děl nad 5.000 Kč je 500 Kč
20% z vydraženého díla připadá ve prospěch Valašského sdružení Dúbrava. Zájem o nabízené dílo projeví zájemce zvednutím ruky. Vydražené dílo uhradí účastník po skončení dražby u pokladníka Valašského sdružení Dúbrava - p. Ludmily Dubčákové v hotovosti nebo bankovním převodem - do 10. dnů. Po prokázané platbě - úhradě částky předá autor díla prodané dílo kupujícímu. Platná měna: česká koruna, slovenská koruna, euro koruna - kurz dle ČNB. Zájemci o koupi díla jsou vždy poblíž dražených děl výtvarníků.
Folklorní soubor Dúbrava
Z minulého ročníku.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Dúbrava, valašský soubor
Zveřejněno 04.07.2005 v 10:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA