PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan na Novosedlských slavnostech

Tisková zpráva
V sobotu 2. července účinkoval Jihočeský folklorní soubor Kovářovan v obci Novosedly u Strakonic. Tento den zde probíhaly Novosedlské slavnosti na počest 100 let hasičského sboru 120 let postavení školy a 180 let školní výuky v obci.
Pořadatelé připravili pro diváky bohatý program, ve kterém se také představil soubor Kovářovan s ukázkou kozáckých lidových tradic. Soubor se nejprve zúčastnil společně se zástupci hasičských sborů, mladých mažoretek a kapelou Nektarka slavnostního průvodu, který vyšel z místního hřiště a pokračoval až na náves, kde bylo připravené pódium. Po úvodních slovech a představení hostů zahájil program soubor Kovářovan ukázkou písní a tanců své národopisné oblasti "Kozácka".
Folklorní soubor Kovářovan
Členové Kovářovanu na jevišti v Novosedlech
Soubor divákům předvedl kromě krásných písní také obkročák, polku, sousedskou a nechyběla samozřejmě ani jihočeské kolečka. Po vystoupení se členové souboru občerstvili, shlédli ještě část dalších vystoupení a po rozloučení s pořadateli odjeli domů.

Manželé Milan a Pavla Škochovi

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.07.2005 v 10:35 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA