PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan na Slovácku

Tisková zpráva...
V obci Svatobořice - Mistřín na Slovácku probíhal od 8. do 10. července VIII. Mezinárodní folklorní festival Mistřín 2005. Jeho pořadatelem byla Obec Svatobořice - Mistřín, Folklorní sdružení ČR a další, pod záštitou Libora Ambrozka-ministra životního prostředí a Stanislava Junáka-hejtmana Jihomoravského kraje.
Pozvání na tento festival obdržel také Jihočeský folklorní soubor Kovářovan, který zde reprezentoval český folklor a samozřejmě svou jihočeskou národopisnou oblast Kozácko. Hosty festivalu byly také zahraniční soubory z Mexika, Ruska, Slovenska a soubory z moravského Vracova, Uherského Hradiště, Kyjova a dalších míst. Nechybělo ani množství místních souborů jakými byly Lúčka, Slovácký krúžek, Krušpánek, Varmužova cimbálová muzika a další skupiny, které během festivalu sklízely společně s ostatními soubory od diváků zasloužený potlesk.
Folklorní soubor Kovářovan
mladý muzikant souboru s tanečnicemi z Lúčky
Folklorní soubor Kovářovan
členky souboru s mexickými přáteli
Kovářovan byl hostem festivalu dva dny a představil se poprvé v sobotu 9. července v pořadu "Slavnosti slunovratu". Pro tuto příležitost si pro diváky připravil program, ve kterém mimo jiné scénicky ztvárnil starodávný zvyk "Chození s klibnou a kozlíky". Tento zvyk se udržuje na Kovářovsku a uskutečňuje se každoročně v obci Kovářov večer před svátkem Tří králů.
Folklorní soubor Kovářovan
maska koně "klibny" v programu Kovářovanu
Diváci měli možnost shlédnout soubor Kovářovan ještě v neděli 10. července a to v závěrečném Galaprogramu. Soubor předvedl vystoupení složené převážně z písní a tanců Kovářovska nazvané žertovně "Naše Káča něco má". Potlesk publika svědčil o tom, že se Kovářovan líbil a dobře reprezentoval svou obec i Jihočeský kraj.
Folklorní soubor Kovářovan
Kovářovan na jevišti v místním Kulturním domě
Přesto, že festivalu nepřálo počasí a připravené programy musely proběhnout v místním Kulturním domě, pořadatelé svou úlohu dobře zvládli a pro všechny soubory i diváky připravili hodnotný kulturní zážitek, za což jim patří velké poděkování.
Folklorní soubor Kovářovan
zpěvačka souboru Kovářovan v kozáckém kroji se stařenkami v kroji kyjovském
V příštím roce se v Kovářově 2. - 4. června uskuteční XI. jihočeský folklorní festival Kovářov 2006 a jeho pořadatelé již plánují spolupráci a hostování Slováckého krúžku právě ze Svatobořic - Mistřína.

manželé Milan a Pavla Škochovi

Kontakt: Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55, tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 12.07.2005 v 14:30 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA