PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

IV. ročník Festivalu česneku

Tisková zpráva
IV. ročník Festivalu česneku na zámku v Buchlovicích,
Státní zámek Buchlovice, 30. července 2005
Zámek Buchlovice
V sobotu 30. července 2005 se již počtvrté koná Festival česneku na zámku v Buchlovicích, v jeho překrásném parku a výstavních prostorách.
Festival česneku na zámku je slavností v rozsahu, který je jedinečný nejen v České republice, ale i v Evropě, takovou slavnost slaví na světě jen málo zemí (USA, Kanada, Finsko a Velká Británie).
A proč právě česnek na zámku? Třeba proto, že "Kdo má dobré osrdí, tomu česnek nesmrdí!”
Rádi bychom zdůraznili následující:
 jde o monotématické setkání producentů i zpracovatelů, konzumentů česneku v kaleidoskopickém dni, v tomto roce je důraz kladen na poučení a rozmanitost, ale také hravost (řada soutěží a her pro děti i dospělé), je to den pro celé rodiny
 ve spojení s vínem a ostatními produkty bude region představen jako místo plné zdraví,
 jde o akci pro podporu produkce tradiční zeleniny, jejíž pěstování doznává značné redukce
v posledních letech (oblast Uherskobrodska), to vše v návaznosti na zvykosloví a ve spojení
s lidovým zpěvem, tancem a muzikou,
 jde o jarmak lidových tvůrců, zde zaměřeno především na výtvarné zpracování česneku (vázání věnců, copů a j), podporu drobného podnikání v regionu,
 a konečně jde o pokračování nového cyklu oživování zámeckých prostor.
Mimořádně bohatý festivalový program bude zahájen v 10.00 hodin zpěvem Česnekové hymny, k přípitku bude rozléván česnekový zákys, následuje Mše za česnek v podání taneční skupiny souboru Hradišťan. A poté můžete být přítomni vernisáži výtvarné soutěže "Česnek je páchnoucí růže", soutěžím dospělých i dětí "Soutěž čichačů", "Soutěž o nejhmotnější česnek", "Česnekovému běhu zámeckým parkem", "Šachovému utkání Boršice versus zbytek světa", "O nejsmradlavější dítě", soutěže ve skládání hlavolamů, soutěže "Loupač ČR", Fotosoutěže "Česnek 2005" nebo "3. mistrovství ČR v plivání česneku na dálku", dívky a ženy pak anonymní soutěže "O nejkrásnější slovácký typ", také je určitě zaujme módní přehlídka svatebního salónu a jiné.
Folklorní obec budou zastupovat soubory a muziky především z produkčních "česnekových oblastí" Dolněmčan z Dolního Němčí, Marýnka Vracov, Lipina Vracov, Malá Nivnička z Nivnice, Světlovan Bojkovice, taneční skupina souboru Hradišťan, cimbálová muzika Burčáci z Míkovic, dechová hudba Šarovec z Hluku.
V doprovodném programu nebudou chybět dva přednáškové cykly (odborná a neodborná sekce), s příznačnými názvy Česnek je elixír života a Česnek je zázrak, vystoupení Statického promenádního orchestru Divadla Šprušle a divadla marionet. Exotika přijde až z Tchaj-wanu - orchestr tradiční hudby "The Taipei Grass Mountain Folk Orchestra".
Hlavním pořadatelem je Folklórní agentura Buchlov, spolupořadatelem Národní památkový ústav Praha, Správa státního hradu Buchlov a Státního zámku Buchlovice.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas Brno, Infoservis CZ a.s., Zlín a Infocity Zlín, server Zlin.cz, Dobrý den s Kurýrem Uherské Hradiště, Slovácké noviny Uherské Hradiště.

Ing. Miloslav Hrdý, m.737649604, miloslav.hrdy@quick.cz

Zámek Buchlovice
Z minulých ročníků festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zámek Buchlovice
Zveřejněno 20.07.2005 v 12:13 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA