PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XI. Mezinárodní folklorní festival PÍSEK 2005

17. - 21. srpna 2005
Tisková zpráva
Ve dnech 17. - 21.srpna 2005 se v Písku uskuteční XI. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2005". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční a domácí folklorní soubory, včetně dětských.
Pořadateli festivalu jsou Městský úřad Písek, Kulturní klub města Písku, Folklorní soubor Písečan, Folklorní sdružení ČR, Jihočeské folklorní sdružení a Divadlo Fráni Šrámka. Festival podporují Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Záštitu nad festivalem převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Tom Zajíček a Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje.
Festival bude zahájen hudebním podvečerem ve středu 17.8.2005 v 17,00 v Palackého sadech v Písku hodin a ve 20. 00 hodin koncertem skupiny Traband. Zahraniční soubory ze Slovenska, Německa, Lotyšska, Řecka a Číny se publiku představí poprvé ve čtvrtek 18. srpna v 18,00 hodin v Palackého sadech vystoupením "Vítejte přátelé". Souborům z České republiky bude scéna v Palackého sadech patřit v pátek 19. srpna. Od 14,00 se na ní představí dětské soubory, další české soubory vystoupí v 18,00 hodin v pořadu "U nás v Písku". Hlavním festivalovým dnem bude sobota. Po ranním přijetí vedoucích souborů starostou města na písecké radnici pozdraví účastníci festivalu občany Písku slavnostním průvodem městem, který začíná v 10,30 hodin pod názvem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Písek - roztančené město nad Otavou" začíná v sobotu 20.srpna ve 14,00 hodin v Palackého sadech. Tečkou za festivalovými programy bude "Loučení s festivalem" v neděli 21.srpna 2005 ve 14.00 hod. na Městském ostrově.
V případě nepříznivého počasí se hlavní pořady uskuteční v Divadle Fráni Šrámka.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Listy Písecka a Dětská tisková agentura. Generálním sponzorem festivalu je společnost KOČÍ. Významnými partnery jsou také Jihočeský kraj, Nadace Vltava, A.S.E.I., CAC Leasing, a.s. Praha, OSA - Ochranný svaz autorský, Hasičská vzájemná pojišťovna České Budějovice, Sdružení Tradice ČR a další.

Vypracoval: Jiří Pokorný, 8.8. 2005

Kontakt:
Ing. Pavel Brůžek, ředitel festivalu
tel. 602 646 261, E-mail: p.bruzek@swietelsky.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.08.2005 v 12:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA