PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Velká Bíteš: pozvánka na besedu

beseda: ÚČESY A POKRÝVKY HLAVY v tradičním lidovém oděvu na Moravě
úterý dne 23. srpna 2005
znak muzea
Městské muzeum ve Velké Bíteši Vás srdečně zve v úterý dne 23. srpna 2005 do výstavního sálu na Masarykově náměstí č. 5 na besedu s PhDr. Lenkou Novákovou, pracovnicí Etnografického ústavu Moravského zemského muzea v Brně. Začátek je v 18 hodin.
Dívky národopisného souboru Bítešan na fotografii S.Smutné z letáčku k besedě.
Dívky národopisného souboru Bítešan na fotografii S.Smutné z letáčku k besedě.
Již několik roků se Městské muzeum ve Velké Bíteši snaží vyhovět zvýšenému zájmu veřejnosti o tradiční lidovou kulturu a pořádá besedy, přednášky, semináře, výstavy a různé společenské akce s národopisnou tématiku. Besedy o svatebních zvycích, o lidových krojích, o škrobení spodniček a košil, o úvazech krojových šátků a také o počátcích národopisných souborů na Vysočině měly úspěch. Na tuto řadu navazuje přednáška PhDr. Lenky Novákové z Etnografického ústavu Moravského zemského muzea v Brně, která bude pojednávat o účesech a pokrývkách hlavy v tradičním lidovém oděvu na Moravě. Mluvené slovo doplní obrazová dokumentace. Na své si přijdou jak děvčata, tak chlapci. Akce se koná v sále muzea a účastníci budou mít příležitost shlédnout výstavu o rozvoji národopisu ve Velké Bíteši pořádanou při příležitosti čtyřicátého výročí založení národopisného souboru Bítešan. Mimo písemné a obrazové materiály, je zde k vidění mnoho trojrozměrných předmětů - tradiční lidové kroje, masopustní masky, hudební nástroje, různé rekvizity aj.

Silva Smutná, muzeum.v.bites@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.08.2005 v 17:21 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA