PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

X. Karlovarský folklorní festival

2. - 4. září 2005 - Karlovy Vary
Tisková zpráva
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Již podesáté budou světoznámé lázně Karlovy Vary hostit folklorní soubory z domova i daleké ciziny. Secesní město ožije krásou známé i exotické lidové hudby a pestrostí lidových krojů. Na festivalu se sejdou muzikanti, zpěváci a tanečníci z různých oblastí Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Německa, Ruska a Španělska. Festival je tradičně doprovázen jarmarkem lidových řemesel. Bohatá nabídka festivalových programů jistě uspokojí odborníky i ostatní diváky.
Festivalový program předznamená otevření Jarmarku lidových řemesel v pátek 2. září v 10 hodin na prostranství před LH Thermal (jarmark pokračuje také v sobotu a v neděli). V 16 hodin na řemeslníky naváže Pozvánka na festival (také před Thermalem) a v 18 hodin Zahradní slavnost ve Starém Mlýně v Březové.
Sobota bude patřit vystoupením souborů před GH Pupp v rámci Porcelánových slavností od 9 do 17 hodin (také v neděli od 9 do 14 hodin). Souběžně od 10 do 15,30 hodin se uskuteční vystoupení souborů na kolonádách ve městě (také v neděli od 10 do 14 hodin). Nejvíce občanů i lázeňských hostů zřejmě osloví slavnostní krojovaný průvod, který vajde v sobotu v 16 hodin od GH Pupp k LH Thermal. Ve velkém sále hotelu Thermal návštěvníci mohou shlédnout v sobotu v 19,30 hodin Festivalový galaprogram. Tečku za festivalovým programem v Karlových Varech udělá v neděli od 14 hodin Taneční veselice v Poštovním dvoře. Letos uvidí festivalový program také občané a návštěvníci města Lokte. Ve 14,30 začíná v přírodním amfiteátru pod hradem Loket Mezinárodní folklorní odpoledne v Lokti.
Pořadateli festivalu jsou Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary, Folklorní sdružení ČR a Obec Slováků v Čechách. Záštitu nad festivalem převzali Josef Pavel, hejtman Karlovarského Kraje a Zdeněk Roubínek, primátor města Karlovy Vary.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce Haló noviny.
Festival dále podporují Město Karlovy Vary, Město Loket, KUKK, Ministerstvo kultury ČR, CAC Leasing, OSA - Ochranný svaz autorský a další sponzoři a přátelé.
Věřte, že určitě stojí za to Karlovy Vary ve dnech 2.- - 4. září 2005 navštívit.

S využitím informací pořadatelů zpracoval Jiří Pokorný

Kontakt:
Lubor Hanka, ředitel festivalu
tel. 353 562 326, 724 085 824, E-mail: lubor.hanka@dylen.cz
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Smímek z předchozích ročníků festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 25.08.2005 v 14:45 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA