PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Výstava Památné stromy Strakonicka

Strakonice ve dnech 9.9. až 31.10.2005
Městský úřad Strakonice, odbor životního prostředí ve spolupráci s Muzeem středního Pootaví ve Strakonicích, pořádá v termínu 9. 9 až 31.10. 2005 výstavu Památné stromy Strakonicka. Jde o zakončení rozsáhlého ekologicko - výchovného projektu Rok stromu, vyhlášeného oborem ŽP v říjnu 2004 pod patronací města Strakonic.
Strakonice
Hlavní poslání akce Rok stromu spočívalo v zapojení široké veřejnosti, od předškolních dětí až po seniory, do problematiky ochrany stromů v našem regionu vůbec a následně pak ochrany památných stromů. Během roku bylo připraveno mnoho akcí pro školy, předškolní zařízení i veřejnost, takže výstava bude logickým zakončením celoroční osvětové práce.
Tematicky je rozdělena na dvě části. První je věnována celkovému zhodnocení Roku stromu a představení nejlepších prací či malířských výtvorů, které v jejím rámci vznikly. Pro předškoláky a školáky je doplněna hrami s ekologickou tematikou přímo v prostoru výstavy.
Druhá, odbornější část, se zabývá již přímo ochranou památných stromů v regionu Strakonicka. Návštěvníci všech věkových kategorii zhlédnou postery, přibližující historii ochrany památných stromů v Čechách, zajímavosti ze světa stromů a především všechny památné stromy Strakonicka, které jim budou představeny v historických či kulturních souvislostech místa, kde se nacházejí.
Součástí expozice je promítání krátkého filmu o památných stromech regionu, který vznikl v letošním roce ve spolupráci se společností VAC a jehož křest proběhne v rámci vernisáže výstavy dne 8.9. 2005. Film, ve kterém se představí významné kulturní osobnosti Strakonicka, např. Petr Vachler, Hana Křížková či Zdeněk Troška, bude k dispozici na kazetách i na DVD a bude opravdovou tečkou za úspěšným Rokem stromu, ke kterému se město Strakonice přihlásilo.
Strakonický hrad od 9. září do 31. října 2005
otevřeno denně mimo pondělí od 8 - 16 hodin.

Zuzana Ježková, muzeum Strakonice
zuzana.jezkova@muzeum.strakonice.cz, muzeum@strakonice.cz, t.383321537

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Muzeum středního Pootaví
Zveřejněno 30.08.2005 v 23:26 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA