PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zážitky Malého Furiantu na 6. zemské přehlídce DFS

Z Jižních Čech na Pražský jarmark 4. září 2005
Dovolte mi, abych se s Vámi podělila o zážitky, které nám připravila 6. česká zemská přehlídka dětských folklorních souborů. Na tuto přehlídku byl náš soubor Malý Furiant navržen krajskou přehlídkou, která se konala na jaře v Českých Budějovicích.
Folklorní soubor Malý Furiant
Místem konání 6.české zemské přehlídky byla Praha a toto setkání se uskutečnilo 4.9.2005 na Ovocném trhu. Počasí nám skutečně přálo a našeho vystoupení se zúčastnil dokonce sám pan premiér Paroubek, který prozradil, že je velkým příznivcem folklóru.
Folklorní soubor Malý Furiant
s předsedou vlády Jiřím Paroubkem
O dobrou náladu se postarali i diváci, kteří častým potleskem odměňovali taneční a pěvecké výkony našich členů. Blíže jsem se seznámili i se souborem Kytice z Prahy, se kterým hodláme nadále udržovat kontakty. Rovněž setkání a fotografování dětí se Standou Hložkem patří k nesmazatelným zážitkům tohoto odpoledne.
Folklorní soubor Malý Furiant
Se Standou Hložkem
V souboru Malý Furiant, který pracuje pod hlavičkou Domu dětí a mládeže v Českých Budějovicích, je v současnosti na 50 dětí ve věku 5-25 let. Děti jsou rozděleny do 3 oddělení pod vedením paní Jiřiny Štochlové. Samostatnou součástí souboru je i muzika Jožky Kadubce. Děti vystupují pravidelně na různých přehlídkách, soutěžích a kulturních akcích. Letos jsme se zúčastnili například Mezinárodního folklorního festivalu v Klatovech, dále folklorních festivalů v Kovářově a vystoupení na Zemi Živitelce v Č.Budějovicích, tento víkend nás čeká nás DFF v Luhačovicích a v říjnu pak účast na festivalu ve Francii, kam se děti moc těší. Rovněž jsme v červnu přivítali dětský soubor z Lotyšska.
Těšíme se na další takováto setkání, která přinášejí radost nejen divákům, ale i účinkujícím.

S pozdravem za Malý Furiant Alena Kozelková.
akozelkova@seznam.cz

Folklorní soubor Malý Furiant
večer na Pražském jarmarku

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.09.2005 v 19:56 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA