PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jubilejní 10.ročník Karlovarského folklorního festivalu

Karlovy Vary 2. - 4. září 2005
Tisková zpráva
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Ve dnech 2. - 4. září 2005 proběhl v Karlových Varech jubilejní 10. ročník Karlovarského folklorního festivalu. Jeho pořadateli jsou Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR a karlovarskou organizací Obce Slováků v Čechách. Záštitu nad festivalem tradičně převzali primátor Karlových Varů Zdeněk Roubínek a hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel.
Organizátoři pozvali na jubilejní festival vynikající soubory: Úsměv z Horní Břízy, Krušnohor Chomutov, Valašský vojvoda Kozlovice, který nedávno reprezentoval lidové umění naší republiky na světové výstavě v japonském Aichi, soubor Mbunda, což jsou v České republice žijící afričtí bubeníci z republiky Kongo, exotický soubor Umělecké akademie Shanxi z Číny, Jánošík ze Slovensa, soubory Lipa a Dúha z Budapešti a Malého Kerese, soubor Dviženije ze severního Uralu, z Německa přijely soubory De Gockeschen Jocketa a vogtlandská dechovka Wisentataler Blasmusik. Samozřejmě nemohl chybět ani pořádající soubor Dyleň, zastoupený hned několika věkovými skupinami.
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Celá akce byla zarámována jarmarkem lidových řemesel a tradičními Porcelánovými slavnostmi. Početná byla také řada oficiálních hostů v čele s předsedou FOS ČR panem Pšenicou, zástupkyněmi Ministerstva kultury ČR, diplomatů atd.
Organizátoři věnovali přípravě jubilejního ročníku veliké úsilí. Odměnou za to jim bylo krásné počasí v průběhu celé akce. Prosluněné Karlovy Vary ožily krásou lidových krojů, hudby a tance, a to hned na pěti scénách ve městě. Kromě toho se ještě konaly komponované pořady v karlovarském muzeu Zlatý klíč, v Poštovním dvoře a v přírodním amfiteátru pod nedalekým hradem Loket. Vyvrcholením festivalu byl Galaprogram, jedinečné setkání všech zúčastněných souborů ve Velkém sálu Thermalu. Více než tisícovka diváků právem aplaudovala strhujícím výkonům tanečníků a muzikantů a veškerá hodnocení Galaprogramu probíhala v superlativech, přičemž odborníci oceňovali hlavně dramaturgii celého festivalu a vysokou uměleckou úroveň všech zúčastněných souborů. Tři dny s folklorem utekly jako voda, ale diváci i pořadatelé si z těchto dnů odnášejí samé radostné pocity.

Mgr. Eva Hanková, členka festivalové rady
hankovi@quick.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.09.2005 v 20:38 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA