PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Ukázka plavení dříví nedaleko bavorských hranic

TISKOVÁ ZPRÁVA - ukázka plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu nedaleko bavorských hranic 17. září 2005
Plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu se blíží pomalu ke svému závěru. Na sobotu 17. září přichystalo folklorní sdružení Libín-S spolu se Správou Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava předposlední letošní ukázku plavení dříví. Ve dvě hodiny odpoledne přijdou k Rosenauerovu pomníku u potoka Světlá voda nedaleko bavorských hranic plavci - lesníci z lesní správy Stožec. Poté plavební ředitel Hynek Hladík přečte česky a německy plavební rozkaz, plavci vhodí polena na hladinu plavebního kanálu, aby se vydala k téměř dva kilometry vzdálenému Stockému potoku.
Ukázka plavení dříví mezi potoky Světlá voda a Stocký potok se v rámci projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu koná jen jednou za rok, zhruba v polovině září.
K místě ukázky se můžete dostat např. následujícími způsoby:
- ze Stožce pěšky či na kole do bývalé osady Nové Údolí po asfaltové silničce (žlutá turistická značka), na křižovatce v Novém Údolí pak opět po asfaltové silničce vlevo do kopce směrem k Rosenauerově nádrži a na Třístoličník (červená značka). Celkem cca 7 km.
- z Haidmühle pěšky či na kole do bývalé osady Nové Údolí po asfaltové silničce (žlutá turistická značka), na křižovatce v Novém Údolí pak opět po asfaltové silničce vpravo do kopce směrem k Rosenauerově nádrži a na Třístoličník (červená značka). Celkem cca 4 km od hraničního přechodu.
- z Jeleních Vrchů pěšky či na kole podél Schwarzenberského plavebního kanálu (modrá turistická značka), prakticky po rovině, celkem cca 12 km.
Projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu připravili v letošním roce jako zrcadlový přeshraniční projekt folklorní sdružení Libín-S spolu s rakouským Tourismusverband Böhmerwald. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie a Česko-německého fondu budoucnosti, finančně přispělo i město Prachatice, Folklorní sdružení České republiky, Jihočeské folklorní sdružení a řada sponzorů a partnerů.
Závěr plavební sezóny se bude konat o týden později - 24. září. Slavnostní ukončení proběhne v bývalé osadě Růžový Vrch (U Korandy) a u potoka Ježová. Na programu bude folklorní setkání a závěrečná ukázka plavení dříví.

Ing. Hynek Hladík, plavební ředitel
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442, fax +420 388 317 609, e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině, www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Z letošního plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu.
Z letošního plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.09.2005 v 17:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA