PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dětský folklórní festival v Českém Krumlově 2005

Svatováclavské slavnosti 24. září 2005 v Českém Krumlově
Tisková zpáva
V rámci Svatováclavských slavností se 24. září 2005 v Českém Krumlově uskutečnila přehlídka dětských folklórních souborů. Domácí soubor Jitřenka hostil soubory Úsviťáček, Javor a moravský soubor Javorníček. Odpolední program ještě doplnil další českokrumlovský folklórní soubor- soubor Růže.
Za nádherného počasí předvedli tanečníci své programy v dopoledním a odpoledním bloku. Mnozí diváci byli uneseni příjemnou a bezprostřední atmosférou jednotlivých vystoupení. Obzvlášť nejmenší tanečníci vzbuzovali obdiv všech přihlížejících.
Folklorní soubor Jitřenka
DFF 2005, malí dudáci z Úsviťáčku
Tento festival si nečiní ambice patřit mezi velké české folklórní přehlídky. Organizátorům jde spíše o to, aby byla na těchto setkáních příjemná atmosféra, jež vyplyne z toho, že se sejdou přátelé, kteří si spolu rádi zahrají a zazpívají. Svědčí o tom i ta skutečnost, že letos přijel do Českého Krumlova soubor Javorníček, se kterým soubor Jitřenka spolupracoval už před dvaceti lety . Folklór mezi námi tvoří takové pojítko, že jsme si ani neuvědomovali dobu, po kterou jsme se neviděli.
Folklorní soubor Jitřenka
Javorníček
Pokud máte chuť zmiňovanou atmosféru našeho festivalu ochutnat, nezapomeňte přijet příští rok na Svatováclavské slavnosti do Českého Krumlova.

Vlasta Dvořáková, za dětský folklórní soubor Jitřenka
dvlasta@centrum.cz

Folklorní soubor Jitřenka
DFF Český Krumlov 2005, na podiu děti z Jitřenky

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.09.2005 v 21:22 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA