PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Odešla paní Zdeňka Jelínková

Zpráva z Folklorwebu a z Radia Proglas
S vyraženým dechem přijali jsme dnes smutnou zprávu od přátel z Horňácka. V noci na středu 5. října navždy ve věku 85 let odešla paní Zdeňka Jelínková, která pro všechny etnochoreology, etnografy, tanečníky a vedoucí folklorních souborů stále platí za největší znalkyni a odbornici v oboru naší taneční folkloristiky.
Redakce serveru FolklorWeb připravuje medailon této významné osobnosti. Pokud máte jakékoliv materiály, vzpomínky či fotografie, rádi je využijeme a publikujeme na těchto stránkách.

Zasílací kontakt je webmaster@folklorweb.cz.
Zbyněk Žůrek, 5.10.2005

Své vzpomínky na paní Zdeňku Jelínkovou můžete posílat na zmíněný kontakt, dále redakci časopisu Folklor na synek@raz-dva.cz a také pro web FoS ČR. Děkujeme.
6.10.2005, sdělení z Krajské kanceláře FoS ČR pro Jihomoravský kraj
JELÍNKOVÁ Zdena
Poslední rozloučení s paní Zdeňkou Jelínkovou se bude konat ve čtvrtek 13. října 2005 v 15:30 v kostele Cyrila a Metoděje v Brně-Židenicích, Gajdošova ulice.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: JELÍNKOVÁ Zdena
Zveřejněno 05.10.2005 v 20:26 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA