PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky

Tisková zpráva
Ve svých souborech máte tanečníky, zpěváky, choreografy, vedoucí, lektory, které znáte také jako své učitele nebo učitele Vašich dětí ze školy. Přihlaste je do ankety Zlatý Ámos.
5. října - Mezinárodní den učitelů, vyhlášen byl v roce 1994 na konferenci UNESCO.
Kancelář ústředí FoS ČR
Ámos pokřtil Ámose

Ve středu 28. září slavila pražská zoo 74. narozeniny. Na oslavu kromě cca 13 000 ná-vštěvníků pozvala i dva Zlaté Ámose. Jiřího Luku, který je nejoblíbenějším učitelem roku 2004 a Luboše Blahouta, Ámose současného. Oba v královských převlecích před zraky diváků zopakovali korunovaci krále učitelů a pro dětské návštěvníky přichystali soutěžní kviz mudrců. Ale to nebylo všechno.
Čekaly na ně ještě dva velké úkoly. Zahájit už 13. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky a pokřtít mládě koně Převalského. K zahájení nového ročníku ankety si pozvali na pódium také ředitele ankety Slávka Hrzala. Ten mimo jiné připomněl, že "ač se to někomu může zdát divné, oblíbené učitelky a oblíbení učitelé vůbec nejsou pohádkovými postavami. Anketa Zlatý Ámos je toho důkazem. A potěšitelné je, že oblíbených kantorů rok od roku přibývá."
Po programu u vzdělávacího centra se zoologickou zahradou vydal průvod, v jehož čele kráčeli oba králové, pražský primátor Pavel Bém, ředitel zoologické zahrady Petr Fejk, předseda poroty ankety Zlatý Ámos MUDr. Jan Cimický, poslankyně parlamentu Anna Čurdová, předseda Folklorního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica, předseda školských odborů František Dobšík a další hosté. Jejich kroky směřovaly k výběhu koní Převalského. Tady Luboš Blahout, současný Zlatý Ámos, pokřtil hříbě, které se v zoo narodilo 8. srpna 2005. A tak od středy 28. září má pražská zoologická zahrada také svého Ámose - koně Převalského.
Připomeňme ještě, že od 28. září mohou žáci základních a středních škol navrhovat své učitele na titul Zlatý Ámos 2006. Přihláška musí obsahovat stručnou charakteristiku navrhovaného kandidáta, jeho fotografii, popis jedné příhody s ním prožité a podpisy 100 osob, které s návrhem souhlasí.
Přihlášku je třeba poslat do 31. prosince 2005 na adresu: KLUB DOMINO, DTA, Na Ni-vách 314, 141 00 Praha 4 nebo e-mailem na zlatyamos@zlatyamos.cz.

Zlatý Ámos, anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky
Pořadatel Klub Domino, Dětská tisková agentura
Na Nivách 314, 141 00 Praha 4
DTA, Praha 5.10.2005, tel 603 426 422

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.10.2005 v 21:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA