PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

VSPT Beskyd ze Zubří oslaví 60 let své existence

Tisková zpráva
Valašský soubor písní a tanců Beskyd ze Zubří oslaví 21. října 2005 slavnostním Galavečerem 60 let své existence.
Valašský soubor písní a tanců Beskyd v letošním roce oslaví již 60 let své existence. Celoroční oslavy budou završeny v pátek 21. října 2005 v Klubu Zubří. Na tento termín si připravil soubor velký GALAVEČER, v rámci kterého se veřejnosti představí všechny aktivní složky Beskydu i bývalí členové souboru včetně zpěváků, tanečníků i vypravěčů.
Valašský soubor písní a tanců Beskyd
Tento program mohou diváci vidět v tento den hned dvakrát, a to od 16 hodin v rámci veřejné generální zkoušky (vstupné: 40 Kč) a hlavního večerního pořadu od 19 hodin (vstupné: 60 Kč).

Předprodej vstupenek na akci probíhá od 10. října v kanceláři Klubu Zubří každý všední den od 12 do 16 hodin. Rezervace vstupenek: 571 659 447, 602 483 785, moravcova@mesto-zubri.cz.
Valašský soubor písní a tanců BESKYD
Již od roku 1945 reprezentuje svůj valašský region a je typickým vesnickým valašským souborem. Svůj repertoár čerpá z oblasti Zuberska a Rožnovska, z kraje dříve chudého, ale bohatého krásou své krajiny v moravských Beskydech. Členové souboru mají ve svém programu dvacetiminutové ukázky i celovečerní koncertní nebo zábavná vystoupení. Tvoří je valašské tance, převážně řemeslnické, lidové písně, scénky a lidová vyprávění. Neoddělitelnou součástí souboru jsou samozřejmě cimbálové muziky, které vám dávají nahlédnout do té krásné a nepřeberné pokladnice lidových písní, při kterých můžete zapomenout na své všední starosti.
Lidový odkaz svých předků rozdává Beskyd nejen v rámci svého regionu a české republiky, ale i v zahraničí: Bulharsku, Francii, Holandsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku, Slovensku nebo Turecku. O tom, že soubor je udržovatelem tradic a zvyků svého kraje, svědčí pravidelné chození po velikonoční pomlázce, po mikulášské nadílce, po vánoční koledě, pořádání večerů u cimbálu a v neposlední řadě pořádání tradičního valašského bálu a kácení máje. Dávat lidem radost a úsměv, rozvíjet tradice svého kraje, oslavovat krásu života tancem, písní i muzikou - to je především poslání valašského souboru písní a tanců "BESKYD".
Kontakty:
Klub Zubří, Lenka Moravcová, Tel: 571 659 447, 602 483 785, moravcova@mesto-zubri.cz
VSPT Beskyd: Josef Gajdoš: 608 411 588. Také mail: vspt.beskyd@post.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.10.2005 v 01:17 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA