PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeský zpěváček se představil na koncertu v Bratislavě

Tisková zpráva
V sobotu 8. října se ve velkém koncertním studiu Slovenského rozhlasu v Bratislavě uskutečnil společný koncert Slávik - Zpěváček 2005, který probíhal pod záštitou Petra Dvorského. Pořadatelem koncertu byl přípravný výbor celoslovenské soutěže dětí v interpretaci lidových písní Slávik Slovenska, Folklorní sdružení České republiky a Slovenský rozhlas Bratislava za finanční podpory Ministerstva kultury SR.
Jihočeské folklorní sdružení
Zpěváčci při zkoušce s Petrem Dvorským
Na tomto galakoncertu se úspěšně představila i zástupkyně Jihočeského folklorního sdružení Eva Dvořáková z Kovářova. Divákům velice pěkně zazpívala dvě písně - Vesecký trávníčky a Velebný pane.
Koncertu se zúčastnilo sedm nejlepších zpěváků z České republiky a sedm nějlepších zpěváků ze Slovenska, hosty byly děti z Rakouska, Maďarska a Bulharska. Celý program zpestřilo vystoupení operních pěvců Jána Babjaka, Terézie Kružliakové - Babjakové a Martina Babjaka. Nechybělo ani vystoupení garanta koncertu, Mistra Petra Dvorského, s nímž si na podiu v závěru zazpívaly všechny účinkující děti, pro které to byl jistě nezapomenutelný zážitek.
Eva Dvořáková svým pěveckým výkonem vzorně reprezentovala naše sdružení a společně s ostatními zpěváky Českou republiku, za což jí patří veliké poděkování.
Velké uznání patří všem pořadatelům a Folklornímu sdružení ČR, jenž se mimo jiné významnou měrou podílí na rozvoji a prezentaci pěveckého projevu dětí a mládeže v oblasti lidové písně.
Jihočeské folklorní sdružení
Eva Dvořáková za doprovodu Orchestru lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna
Foto koncert Slávik - Zpěváček 2005: Milan Škoch
Jihočeské folklorní sdružení
Eva Dvořáková na jevišti

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení e-mail: milan.skoch@jfos.cz, www.jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.10.2005 v 19:15 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA