PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zpěváčci a Slávici společně slavili

Tisková zpráva

ZPĚVÁČCI A SLÁVICI SPOLEČNĚ SLAVILI
BRATISLAVA (SLOVENSKO), 8. ŘÍJNA 2005
V sobotu 8. října 2005 se ve velkém koncertním studiu Slovenského rozhlasu v Bratislavě konal pod záštitou Petra Dvorského jubilejní 5. společný koncert vítězů celoslovenské dětské soutěže v interpretaci lidových písní Slávik Slovenska 2005 a obdobné celostátní soutěže v České republice Zpěváček 2005. Koncertu se zúčastnilo sedm "sláviků" ze Slovenska, sedm "zpěváčků" z České republiky a hosté z Maďarska, Bulharska a Rakouska. Dětem v závěru zazpívali za doprovodu Orchestru lidových nástrojů Slovenského rozhlasu Bratislava s primášem Miroslavem Dudíkem a Orchestru lidových nástrojů VUS Ondráš Brno pod vedením primáše Karla Martiše také Terezie Kružliaková - Babjaková, Ján Babjak, Marin Babjak a Petr Dvorský.
Zpěváčci
Největšího aplausu u přítomných dïváků, mezi nimiž byla řada vzácných hostů nejen ze Slovenska, ale také z České republiky, získali Zlatý zpěváček 2005 Libor Macháček a Slávik Slovenska 2005 Lenka Spodniaková. Svými uměleckými výkony ovšem zaujaly pozorné publikum všechny účinkující děti.
Zpěváčci
Zpěváčci
Na závěr celého programu společně s dětmi zazpíval slovenskou lidovou píseň Loučení, loučení... přední operní zpěvák a garant obou soutěží Petr Dvorský.
Zpěváčci
Ten v besedě po koncertu k dětem a rodičům promluvil slovy: Dnešní večer byl zajímavou a inspirativní dětskou hrou. Představili se nám děti několika národů, kterým je lidová píseň blízká a pěstují si ji jako symbol své národní identity. Když jsme před pěti lety vytvářeli dnes již pevné pouto spolupráce s českými kolegy a vznikla tato příležitost, aby slovenská a česká lidová píseň stáli dále věrně při sobě, netušili jsme, že se k nám "do kola" za několik let přidají další přátelé. Je to dobré znamení a příslib do budoucnosti, uvedl P. Dvorský.
Zpěváčci
Pořadateli společného koncertu Slávik - Zpěváček 2005 byli členové Přípravného výboru Slávika Slovenska, Folklorní sdružení České republiky, Slovenský rozhlas, Folklorná únia na Slovensku, Český rozhlas za finanční podpory Ministerstva kultury SR. Mediálně vypomohli v ČR : Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky, Dětská tisková agentura a Moderní venkov.
Šestý ročník společného setkání nejúspěšnějších dětských interpretů lidových písní Zpěváček - Slávik 2006 se uskuteční v Praze v říjnu příštího roku.

František Synek, 10. října 2005
místopředseda FoS ČR, tel.: 604 384 410

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Bratislava
Zveřejněno 10.10.2005 v 14:05 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA