PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Tiskové zprávy a články

Supermarket bude do Vánoc

Do Vánoc by mohl v centru Vrbna pod Pradědem stát objekt nového supermarketu, otevře se ale nejdříve na jaře.
Vrbno pod Pradědem pouští do centra investora, který tu postaví supermarket s potravinářským zbožím. Objekt budoucí prodejny Diskont plus by měl stát na části pozemků po Dřevokombinátu, investor už podal žádost o vydání územního rozhodnutí. Stavba podobných prodejen sice ohrožuje živobytí malých obchodníků, přesto je starostka města Helena Kudelová přesvědčena a spolu s ní i další radní, že jiná cesta není: "Nejsem zrovna nadšená, že do centra pouštíme takovou stavbu, ale malí obchodníci dnes nejsou schopni být přiměřenou konkurencí prodejně Albert, která ve Vrbně funguje. Kromě toho nový market bude stát trochu bokem od dnešní okružní křižovatky a hlavně u něj vznikne asi 79 parkovacích míst. Ty v této lokalitě velmi nutně potřebujeme."
Stavbu supermarketů uvnitř měst veřejně odsuzuje bruntálský stavitel Petr Czasch, ale nevidí je rád ani na předměstí. Podle něj obchodní zóny příliš mění tvář měst a odlidšťují je. Starostka Kudelová mu důvody objasnila už před zhruba rokem a věří, že novou prodejnu ocení hlavně místní občané a také rekreanti, kteří se do Vrbna vydají, nebo tudy budou projíždět. Je zřejmé, že některé druhy zboží dnes lidé ve Vrbně kupují podstatně dráže než třeba v Bruntále, přestože kupní síla je tu velmi nízká. Mnoho lidí je bez práce a další berou mzdy, které ani zdaleka nedosahují úrovně průměrného platu v republice. Navíc město jedná, aby v rámci objektu nového supermarketu mohli oddělenou prodejnu masa a uzenin zásobovat místní výrobci, aby nebyli mezi dodavateli vyloučeni. "Přímo ve Vrbně jsou jatka, která už jsou přebudovaná podle přísných norem stanovených Evropskou unií, jde o velmi perspektivní provoz," dodala Kudelová.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Vrbno pod Pradědem
Zveřejněno 11.10.2005 v 10:16 hodin

Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA