PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

VII. dětský MFF Tradice Evropy

Tisková zpráva - aktualizace
VII. ROČNÍK DĚTSKÉHO MEZINÁRODNÍHO FOLKLORNÍHO FESTIVALU "TRADICE EVROPY" 2. - 5.11. 2005
TRADICE - dětský evropský festival tradic a folkloru, je festival, který vznikl v roce 1999 s cílem podporovat uchování tradičních evropských kulturních hodnot a jejich prezentace zejména dětem a mládeži. Od počátku je koncipován jako akce, konající se ve všech okresních městech Pardubického kraje.
Pardubice
Jeho spolupořadateli jsou Pardubický kraj, Město Pardubice, Město Chrudim, Město Ústí nad Orlicí, Město Hlinsko, Obec Dolní Černá, Folklorní sdružení České republiky a sedm dětských folklorních souborů Pardubického kraje: Jitřenka Dolní Čermná, Vysočánek Hlinsko, Kuřátka Chrudim, Jaro Ústí nad Orlicí, Radost, Holoubek a Perníček Pardubice. Záštitu nad festivalem převzal hejtman Pardubického kraje Michal Rabas.
Festivalová představení uvidí diváci nejdříve v Chrudimi a v Hlinsku, a to ve středu 2. listopadu v 8,30 a v 10,15 hodin v Divadle K. Pippicha (Chrudim) a v Komorním divadle (Hlinsko). Ve středu večer v 17 hodin se v Divadle K. Pippicha v Chrudimi uskuteční také Galakoncert k zahájení festivalu Tradice Evropy. Ve čtvrtek festival pokračuje dopoledními představeními v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí a v Orlovně v Dolní Čermné a v pátek v DK Dukla v Pardubicích a Svitavách. Ve všech městech jsou pro účastníky plánovány prohlídky a návštěvy místních pamětihodností.
V sobotu 5. listopadu se všichni účastníci sejdou na taneční dílně v Pardubicích (9,00 hodin) a pak společně vystoupí na závěrečném koncertu v 15 hodin v Domě kultury Dukla. Tečku za festivalem udělá Evropský bál, který se koná v sobotu v 19 hodin taktéž v Domě kultury Dukla v Pardubicích.
Vedle spolupořádáních souborů na festivalu vystoupí také soubory ze Slovenska, Polska, Konga a Kuřátko z Bánova.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival dále podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, CAC Leasing, OSA - Ochranný svaz autorský a další.

Podle podkladů Radky Ehrenbergerové připravil Jiří Pokorný, 17.10. 2005
Kontakt: Radka Ehrenbergerová, tel. 732 972 554, E-mail: radka3@post.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.10.2005 v 23:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA