PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Rodáci z Chodska a Pošumaví jednali v pražském Mánesu

Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze
O víkendu se v Praze rozhodovalo o dalším směřování patrně nejstaršího folklorního uskupení, působícího na území hlavního města. Členové Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze se sešli na Valné hromadě v Mánesu na břehu Vltavy (poblíž Národního divadla), aby projednali aktuální otázky spojené se svojí další činností.
Hlavním bodem jednání byla volba nového devítičlenného výboru, revizní komise a volba předsedy. Na další čtyřleté období byl do nejvyšší spolkové funkce všemi přítomnými jednomyslně zvolen dosavadní předseda dr. Václav Kupilík.
Výbor Sdružení rodáků při víkendovém jednání  Foto: Olga Panošová
Výbor Sdružení rodáků při víkendovém jednání
Foto: Olga Panošová
Jednání se také zaměřilo na přípravu slavného jubilejního 70. Pošumavského věnečku, nad kterým převzal záštitu premiér Jiří Paroubek. Bylo potvrzeno, že z Chodska v jeho průběhu vystoupí Konrádyho dudácká muzika, Domažlická dudácká muzika, dětský národopisný soubor Mráček z Mrákova a v hlavním sále se k tanci a poslechu bude v průběhu večera střídat s tanečním orchestrem dechová hudba Horalka, která se dobře uvedla již při loňském Pošumavském věnečku. S dalšími účinkujícími (např. z Moravy), se ještě jedná. Organizátorům jde především o to, aby slavnostní zahájení mělo vysokou uměleckou úroveň, krojovou pestrost a potřebnou dynamiku. Účast na této zcela výjimečné akci již přislíbily významné osobnosti společenského, politického a kulturního života hlavního města, zájem začínají projevovat i mnohé sdělovací prostředky.
O přestávce jednání Valné hromady
O přestávce jednání Valné hromady
Ve zprávě výboru o činnosti od minulé výroční členské schůze byla velmi pozitivně hodnocena spolupráce s Folklorním sdružením ČR, jmenovitě s jejím předsedou Zdeňkem Pšenicou.
Po oficiální části Valné hromady zahrálo všem přítomným dudácké kvarteto členů Sdružení a hudebníci z Ústřední hudby Armády České republiky.
Dudácké kvarteto Sdružení rodáků
Dudácké kvarteto Sdružení rodáků
V neoficiální části zahráli k poslechu i k tanci muzikanti Ústřední hudby AČR
V neoficiální části zahráli k poslechu i k tanci muzikanti Ústřední hudby AČR
Vedle příjemného kulturního zážitku si členové Sdružení odnášeli domů také novou reprezentační publikaci "70. let Pošumavských věnečků", pojednávající o zrodu chodské folklorní tradice v Praze, o činnosti krajanů ve druhé polovině minulého století i o současné činnosti Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze.

/JZ/

Kontakt:
Dr. Václav Kupilík, kupilik@vlrz.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.10.2005 v 23:48 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA