PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Schwarzenberský plavební kanál

TISKOVÁ ZPRÁVA: Schwarzenberský plavební kanál je navštěvován i na internetu
Přestože plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu skončila v druhé polovině září, krásný šumavský podzim láká k návštěvě i nyní, v posledních říjnových dnech.
Návštěvníci však přicházejí k plavebnímu kanálu i na internetu. Folklorní sdružení Libín-S, nositel projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, provozuje od počátku září webové stránky www.schw-kan.com. Ve středu 26. října 2005, tedy zhruba po dvou měsících provozu, navštívil tuto adresu tisící návštěvník.
Do pátku 28.10.2005 přišli na stránky www.schw-kan.com od providerů ze 17 zemí - nejčastější návštěvníci byli z České republiky, kteří si prohlíželi 2215 stránek a stáhli si téměř 77 MB informací, po nich následovali návštěvníci ze stránek amerických, Evropské unie, rakouských, belgických, německých a ruských. Mezi méně časté, ale zato často překvapivé byly návštěvy z Rumunska, Nizozemska, Francie, Finska či Iránu.
POZOR!
Koncem října se, jako již každoročně, uzavírají hraniční přechody Ježová / Iglbach a Koranda / St. Oswald bei Haslach. Překročení státních hranic v těchto místech bude od 1. listopadu považované za nepovolené překročení, což je přestupek na obou státních územích. Především rakouští pohraniční policisté chodí podél státních hranic často v civilu a jezdí v civilních neoznačených autech. Z "turisty", který obdivuje krásy Šumavy, se pak lehce může stát úřední osoba, která při nedovoleném překročení státních hranic od vás bude vyžadovat pokutu.
Oba hraniční přechody, Ježová - Iglbach i Koranda - St. Oswald bei Haslach, bude možné znovu používat od 1.dubna 2006 do 31.října 2006 vždy od 08:00 do 20:00.
Překročit legálně státní hranice do Rakouska v blízkosti Schwarzenberského plavebního kanálu lze pouze na hraničním přechodu Zvonková - Schöneben (pro pěší, cyklisty, motocyklisty, osobní automobily, nákladní automobily do 3,5 t a autobusy) vždy od 08:00 do 20:00. Autobusy smějí vjíždět na silnici Zvonková - státní hranice směrem do Rakouska pouze dopoledne, směrem do České republiky pouze odpoledne).

Ing. Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442, fax +420 388 317 609, e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině, www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.10.2005 v 19:23 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA