PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

30. výročí dětského souboru Dřeváček Jihlava

"... a je tu třicítka" - premiérový pořad k výročí dětského souboru Dřeváček dne 4. listopadu 2005 v Jihlavě
Vážení přátelé, Dětský folklorní soubor Dřeváček Jihlava ve spolupráci DKO, s.r.o. Jihlava pořádají ku příležitosti třicátého výročí od založení souboru premiérový pořad dne 4. listopadu 2005 "... a je tu třicítka".
Hlavní program bude zahájen v 19.00 hodin v divadelním sále DKO, s.r.o., Jihlava. Taktéž je zajištěn dopolední program pro veřejnost, školy a důchodce, jehož začátek je v 10.00 hodin.
Dřeváček, dětský folklorní soubor
Dětský folklorní soubor Dřeváček byl založen v roce 1989 a je pokračující ( navazující ) složkou na činnost dětského folklorního souboru Vysočánek Jihlava, který byl založen v roce 1975 jako nedílná součást Horáckého souboru písní a tanců Vysočan Jihlava.
Svůj repertoár soubor čerpá ze všech oblastí (regionů) Moravského a Českého Horácka. V programu souboru jsou nastudovány dětské říkadla a hry, co by malé taneční formy a dále písně, tance a zvyky z Vysočiny.
Za krátkou dobu své činnosti si soubor získal mnoho příznivců dětského folkloru, četná ocenění a uznání na folklorních přehlídkách, soutěžích a vystoupeních na mezinárodních dětských folklorních festivalech. Souboru již není také neznámou západní Evropa. Nelze opomenou domovskou scénu, kterou je Jihlava.
Nedělitelnou součástí taneční a pěvecké složky je dětská muzika. Snahou nás všech je prostřednictvím lidové kultury a odkazu předků, ukázat a přiblížit krásu rodného kraje.
Dřeváček, dětský folklorní soubor

Umělecký vedoucí a choreograf Jarek Dřevo
Vysocan.Jihlava@seznam.cz

Folklorní soubor Dřeváček
soubor Dřeváček

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.11.2005 v 23:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA