PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

4. vánoční výstava v Chýnově

"4. vánoční výstava v Chýnově", která se koná v obřadní síni MěÚ v Chýnově od soboty 26. listopadu do neděle 4. prosince 2005.
Vernisáž výstavy proběhne v pátek 25. listopadu 2005 v 17.00 hodin.
Chýnov
Výstavu pořádá Městská knihovna a MěÚ Chýnov ve spolupráci s chýnovskou farností, Folklórním sdružením ČR, Českým sdružením přátel betlémů a Jihočeským klubem sběratelů pod záštitou starosty Chýnova, senátora Mgr. Pavla Eyberta.
Chýnov
Letošního roku bude opět tradičně vystaven "Chýnovský betlém" z farního kostela v Chýnově a rodinné betlémy chýnovských občanů.
Dále tentokrát představíme betlémy z kostelů z Chýnovska a Táborska, sbírku betlémů paní Dočekalové-Kobzáňové z Valašska, která se nám letos představí svými kouzelnými "podmalbami", vyřezávané betlémy manželů Gábiny a Jaroslava Krčkových, řezbáře Petra Stoklasy z Velkých Karlovic, který nám opět předvede výrobu tradičních závěsných "holubiček", betlémky z kůže paní Věry Mazané, čertíky paní Pivoňkové, tradiční obrázky a ozdoby z rybích šupin paní Miluše Bubelové a výšivky sester paní Seidlové a Fialové.
K tomu všemu nám na vernisáži zahrají a zazpívají děti ze ZŠ a MŠ v Chýnově a společně si zazpíváme s Jaroslavem Krčkem. V sobotu 3. prosince v 15.00 hodin se nám představí dudácká muzika souboru "Kovářovan" a se svým vánočním programem děti ze souboru "Kovářovánek".
Nezapomněli jsme ani na drobné dárky, kterými můžete udělat radost sobě a svým blízkým. Tradiční vánoční ozdoby - foukané figurky z výrobního družstva "OZDOBA" ze Dvora Králové.Sklárna JASENNÁ se představí novou kolekcí vánočních ozdob a ozdob s chýnovským motivem. Samozřejmě nebudou chybět vánoční přání, rozkládací betlémy, háčkované a vyšívané ozdoby, tradiční keramika, výrobky místních dětí a drobnosti z předváděných tradičních výrob.
Chýnov
Chýnov
Na letošní 4. vánoční výstavě bude část expozice věnovaná tématu "JAK SE DŘÍVE PEKLO NA VÁNOCE" včetně výstavky závěsných vyšívaných "kuchařek" a jiných vyšívaných drobností. Dále vystavíme i různé"sportovní a praktické dárky", které si dávali naši předci pod stromeček - hračky, brusle na kličku, staré sáňky, lyže atd.

Za všechny Vás srdečně zvou kurátoři výstavy
Daniela Velasová, Dagmar Mládková, Valja a Zdeněk Flídrovi
mkchynov@volny.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Chýnov
Zveřejněno 09.11.2005 v 00:15 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA