PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Předvánoční pořad ve strážnickém skanzenu

Národní ústav lidové kultury ve dnech 3. - 7. prosince 2005, Strážnice
Předvánoční pořad ve strážnickém skanzenu - Radujme se, veselme se...
Národní ústav lidové kultury ve Strážnici
Národní ústav lidové kultury se snaží přiblížit ducha tradičních Vánoc každoročním pořádáním programu Radujme se, veselme se... v areálu Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, které k tomu nabízí jedinečné a ničím nenahraditelné prostředí. Pořad se uskuteční ve dnech 3.12 - 7.12. 2005. Návštěvní dny 5.12 - 7.12. (pondělí, úterý, středa) 8.00 - 13.00 hod jsou určeny především pro školní děti, sobota a neděle 3.12. a 4.12. v době od 11.00 - 16.00 hod. pro širokou veřejnost. Návštěvníci si mohou prohlédnout interiéry usedlostí s adventní a vánoční výzdobou, vánočními stromečky, tradičními štědrovečerními tabulemi a ukázkami rukodělných činností. Mohou si také zazpívat koledy s pastýřem a koledníčky, obdivovat postavy čertů, sv. Mikuláše, tří králů či tajuplných Lucek. Sami si mohou vyrobit a upéct figurální kynuté pečivo nebo nazdobit perníček. Na sobotní odpoledne zač. 14.30 hod. máme připraven bohatý kulturní program sestavený z vánočních písní a koled, ve kterém vystoupí dětský pěvecký sbor Fčeličky ze Strážnice. V neděli v 15.00 hod. se představí soubor Omladina z Vacenovic. Ve víkendové dny proběhne v areálu muzea ochutnávka vín a zabíjačkových specialit.
Zkuste se na chvilku zastavit a nahlédnout do předvánoční atmosféry nedávné minulosti, která může prostřednictvím tohoto pořadu oslovit i nás současníky.

Vojtěch Ducháček

Další informace:
Ludmila Horehleďová
NÚLK - Zámek 672, 696 62 Strážnice
tel. 518 306 631, e-mail:ludmila.horehledova@nulk.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.11.2005 v 00:30 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA